Newsello.pl

Czy warto uczyć się języka niemieckiego?

Wybierając, którego języka chcemy się uczyć, należy zadać sobie pytanie o korzyści płynące ze znajomości danego języka. Czas poświęcony na naukę, nigdy nie jest stracony, warto zacząć jednak od nauki tych języków, które są dla nas ważniejsze.
Czy warto uczyć się języka niemieckiego?
Czy warto uczyć się języka niemieckiego?

Nauka języków obcych pozwala opanować je na potrzeby pracy zawodowej, jak i dla potrzeb życia towarzyskiego czy rozwoju osobistego. Z uwagi na rosnącą rolę internetu w naszym życiu, a zatem i potrzebę komunikacji nie tylko w języku polskim, ale i z innymi użytkownikami siec,i edukacja językowa jest niezmiernie ważna. Zaczynając naukę angielskiego, niemieckiego mamy okazję wzbogacić krąg znajomych z którymi jesteśmy w stanie porozumieć się w tychże językach. Biorąc pod uwagę fakt, iż w języku niemieckim jako ojczystym mówi ponad sto milionów ludzi, warto jest podjąć trud nauki niemieckiego. Dodając do tego osoby spoza Niemiec i Austrii oraz rejonów w których niemiecki jest językiem urzędowym i lokalnie powszechnie stosowanym możemy konwersować z tymi, dla których podobnie jak dla nas niemiecki jest językiem obcym, jednak stanowi on dla nas wspólny mianownik, dzięki któremu możemy wymienić się wiedzą, opinią itp.

Liderem angielski ale niemiecki coraz popularniejszy

Mimo, iż w sieci liderem wśród języków obcych jest angielski, będący językiem uniwersalnym i powszechnie znanym, to warto jest znać też drugi język obcy. Tym drugim dla Polaków najczęściej jest język niemiecki. Powody wyboru niemieckiego są co najmniej dwa. Po pierwsze w Europie niemiecki znajduje się na drugim miejscu pod względem popularności i liczebności naturalnych native speakerów, po drugie to język naszego zachodniego sąsiada. Wiele osób uczy się niemieckiego z uwagi na bliskie sąsiedztwo z Niemcami, posiadanie rodziny w Niemczech, czy też z powodu pracy za zachodnią granicą. Czasem nauka języka niemieckiego przychodzi sama, skoro wszyscy się uczą, to czemu nie ja? Czasem podjęcie decyzji o nauce niemieckiego wynika z określonych potrzeb, jak chociażby chęć kontynuowania edukacji na studiach w  Niemczech, bądź podjecie pracy zarobkowej w Austrii. Co więcej pamiętać należy, iż Niemcy przodują w publikacjach naukowych. Chcąc być na bieżąco i korzystać z nowości wydawniczych warto jest znać niemiecki i czytać je zanim zostaną przełożone na język polski. Bardzo praktycznym powodem, dla którego niemiecki warto jest znać, jest kwestia komunikacji czy to na wycieczce zagranicznej, czy też wyjeździe wypoczynkowym. Z uwagi na zamiłowanie do podróży Niemców, większość hoteli, ośrodków wypoczynku, muzeów i miejsc godnych zwiedzenia posługuje się poza angielskim językiem niemieckim. Tym samym chcąc zwiedzić atrakcję turystyczną z przewodnikiem warto jest znać niemiecki.

Zobacz najważniejsze języki w 2016 http://uczniak.com/najwazniejsze-jezyki-ktore-warto-szlifowac-w-2016r/

Pod kątem rynku pracy znajomość niemieckiego jest niezwykle opłacalna i nie chodzi wyłącznie o pracę w ramach emigracji zarobkowej, a pracę w Polsce. W kraju funkcjonuje szereg firm polsko-niemieckich lub niemieckich w Polsce, które wymagają od pracowników znajomości języka niemieckiego. Warunkiem zatrudnienia czy to w kadrze zarządzającej, czy też jako szeregowy pracownik jest niemiecki na poziomie co najmniej komunikatywnym. Znając dwa języki lub więcej nie tylko zwielokrotniamy szansę na zatrudnienie, ale i mnożymy potencjalne zarobki. Pracodawcy chętnie i sowicie wynagradzają wszechstronne umiejętności swoich pracowników. Dodać należy, iż znajomość wielu języków jest wyznacznikiem kreatywności i aktywności pracownika. Znając języki, ucząc się nowych języków poszerzamy nie tylko wiedzę językową, ale ćwiczymy logiczne myślenie, rozwijamy szereg kompetencji w zakresie podejmowania decyzji, intuicji itp. Kolejnym z plusów znajomości niemieckiego jest możliwość podjęcia pracy zdalnej, jaką oferują rozmaici zleceniodawcy korzystający z internetu. Ze znajomością języka możemy pracować zarówno jako informatyk, jak i radca prawny, czy księgowy online. Tym samym poszerzamy rynek klientów o bagatela sto milionów osób.

Nauka języka niemieckiego online na https://preply.com/pl/niemiecki-online

Niemiecki jest idealnym rozwiązaniem dla osób chcących mieć alternatywę dla angielskiego. Jako język drugi podnosi nasza pozycję na rynku pracy, zwłaszcza iż od pewnego czasu angielski to za mało. Dzięki znajomości niemieckiego możemy się wyróżnić i znaleźć lepszą pracę. Nauka języka niemieckiego online przysporzyła mu zalet, bowiem nie musimy uczęszczać na kursy językowe, uczyć siew  grupie, dostosowywać się do grafiku zajęć szkoły językowej, możemy za to uczyć się indywidualnie z korepetytorem w rozsądnej cenie. Edukacja zdalna od kilku lat cieszy się dużym zainteresowaniem, niestety proponowane platformy e-learningowe z gotowymi kursami do samodzielnego przyswojenia, czy też aplikacje mobilne ze z góry ustalonymi ćwiczeniami, tempem nauki nie odpowiadają wszystkim. Alternatywą i przełomem w edukacji zdalnej stały się korepetycje przez Skype. Jest to innowacyjna metoda nauki łącząca w sobie tradycyjny model nauki w modelu jeden na jeden z nowoczesnymi technologiami umożliwiającymi doskonałą jakość połączenia i organizacji nauki zgodnie z własnymi preferencjami. Skype usprawnia naukę pozwalając uczyć się w dowolnie wybranym miejscu i o dowolnie ustalonej porze, na tyle intensywnie i często, na ile mamy na to ochotę.

Jeśli interesuje nas nauka języka niemieckiego online warto poznać portal, który oferuje korepetycje zdalne. Jest nim preply.com. Bogaty wachlarz atutów jakimi wyróżniają się korepetycje na tle rozmaitych konkurencyjnych metod nauczania przez internet sprawia, że niemieckiego możemy uczyć się nie tylko z uwagi na okoliczności nas skłaniające do podjęcia edukacji, ale z przyjemności. Korepetycje przez Skype mogą być doskonałym uzupełnieniem i jednocześnie urozmaiceniem nauki niemieckiego, ale takze z powodzeniem mogą zastąpić zorganizowany kurs języka. Tak atrakcyjna i elastyczna forma nauki zachęca do nauki niemieckiego. Dodając do niej atuty władania niemieckim trudno jest zrezygnować z takiej oferty i możliwości.

Gdzie pracować znając niemiecki? http://niemieckasofa.pl/2015/11/jak-znalezc-prace-z-jezykiem-niemieckim-wywiad-z-pracownikiem-firmy-capgemini/

Języka niemieckiego uczymy się już w szkole lub uczęszczając na lekcje dodatkowe, czy to w ramach mniejszości niemieckiej, czy w ramach rozrywki i zapełnienia wolnego czasu. Mimo wszystko nauka grupowa nie zawsze przynosi pożądane efekty. Ucząc się indywidualnie możemy dostosować formę, metodę nauki do własnych zdolności językowych, dodatkowo nauczyciel poświęcając nam stosownie dużo czasu, znając nasze możliwości może nas językiem zainteresować i zmotywować do wysiłku. Tym samym korepetycje jeszcze więcej zyskują na popularności.

Niektórzy po naukę języka niemieckiego sięgają dopiero wtedy, gdy nastaje taka potrzeba jak chociażby ultimatum pracodawcy. Wówczas indywidualne lekcje są optymalnym rozwiązaniem, zwłaszcza kiedy pracujemy dużo i przemieszczamy się często. Wówczas trudno pogodzić nawet indywidualne spotkania z lektorem z ograniczonym czasem na naukę, z pomocą przychodzi Skype i opcja korepetycji zdalnych uniezależniając się tym samym od stałego miejsca i pory spotkań. Wplatając naukę niemieckiego pomiędzy rozmaite zajęcia, gospodarując skrupulatnie czasem możemy nawet nie odczuć intensywności zajęć w ciągu dnia. Korepetycje mogą być miłym przerywnikiem w przerwie na lunch, jak również rozrywką wieczorną, czy energetyzująca pobudką.

Autor: Preply.com, nauka języka niemieckiego online to nasza specjalność.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

nauka języka obcego

Sposoby na skuteczną naukę języka obcego

Nauka
piątek, 19 kwietnia 2024, 10:25
Wielkimi krokami zbliżają się matura oraz sesja, podczas której uczniowie i studenci mierzą się ze zdaniem egzaminów m.in. z języka obcego. Panikujesz, że nie zdasz? Spokojnie!
25-lecie UWM Fot: Materiały organizatora/UWM

Jubileusz UWM: czekamy z niecierpliwością na 25-lecie istnienia

Nauka
wtorek, 02 kwietnia 2024, 16:39
W 2024 roku Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie obchodzi 25-lecie istnienia. Od początku roku akademickiego uczelnia celebruje zapowiedź jubileuszu, największe atrakcje zaplanowano jednak na początek czerwca.

Zobacz również