Newsello.pl

Konferencja naukowa "Opieka nad pacjentem onkologicznym – wyzwanie dla lekarza i farmaceuty"

Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji i Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland zapraszają na wyjątkowe spotkanie, poświęcone nowym wizjom dotyczących współpracy różnych dziedzin podczas leczenia.
Konferencja naukowa "Opieka nad pacjentem onkologicznym – wyzwanie dla lekarza i farmaceuty" [fot. materiały prasowe]
Konferencja naukowa "Opieka nad pacjentem onkologicznym – wyzwanie dla lekarza i farmaceuty" [fot. materiały prasowe]

O wydarzeniu

18-20 maja br. w Bydgoszczy na uczelni Collegium Medicum odbędzie się ogólnopolska konferencja „Opieka nad pacjentem onkologicznym – wyzwanie dla lekarza i farmaceuty”. Towarzyszyć jej będą I Interdyscyplinarny Konkurs Umiejętności Klinicznych i V Ogólnopolski Konkurs Receptury Aptecznej.

Jest to do tej pory największe wydarzenie organizowane wspólnie przez studentów medycyny i farmacji, reprezentujących dwie niezależne organizacje studenckie – Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji i Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Nadchodzące wydarzenie jest dla nich niezwykle istotne. Umożliwia poszerzenie wiedzy praktycznej i teoretycznej uczestników w dziedzinie nauk medycznych i farmaceutycznych oraz integrowanie środowiska studentów farmacji i medycyny na szczeblu lokalnym oraz ogólnopolskim.

Co na was czeka?

Podczas konferencji poruszony zostanie temat pacjenta onkologicznego w szerokim zakresie elementów opieki zdrowotnej. Począwszy od farmakoterapii bólu i analizy leków przyjmowanych przez chorego, aż po współpracę lekarza i farmaceuty na oddziale onkologicznym w Polsce i za granicą. Rola obu profesji jest tutaj niezwykle istotna, a wzajemne uzupełnianie się wiedzą i doświadczeniem pozwala w znaczącym stopniu zwiększyć efektywność leczenia. Czas, żeby ta współpraca zaistniała również w Polsce!

Wydarzeniu towarzyszyć będzie również V Ogólnopolski Konkurs Receptury Aptecznej, podczas którego studenci farmacji będą mieli okazję wykorzystać zarówno teoretyczną wiedzę z technologii postaci leku recepturowego, jak i praktyczne umiejętności wykonania preparatów magistralnych.

Innowację w skali krajowej stanowi Interdyscyplinarny Konkurs Umiejętności Klinicznych. Jest to inicjatywa skupiająca się na rozwijaniu porozumienia i wymianie wiedzy pomiędzy studentami farmacji oraz medycyny, co przekłada się na budowanie współpracy między przyszłymi reprezentantami zawodów lekarza i farmaceuty.

Uczestnicy konferencji wezmą udział również w warsztatach, m.in. w IV edycji „Recepty na sukces” organizowanej przez firmę Gedeon Richter. Omawiana tematyka dotyczyć będzie współpracy lekarza i farmaceuty, podsumowując tym samym spotkania dyskusyjne odbywające się obecnie w wielu miastach Polski. Całość wydarzenia zwieńczy uroczysta gala finałowa.

Serdecznie zapraszamy!

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również