Do 30 czerwca, każdy, kto ma własną wizję, pomysł na zarządzanie publicznymi pieniędzmi, może go przedstawić i powalczyć o nagrodę główną – wysokiej jakości tablet i spotkanie z prezesem Narodowego Banku Polskiego. Głównego laureata konkursu, wyróżnienie specjalne dla ucznia szkoły ponadpodstawowej oraz trzy wyróżnienia wyłoni kapituła, która werdykt ogłosi już 31 lipca.
Konkurs skierowany jest do wszystkich osób interesujących się gospodarką i ekonomią, a przede wszystkim finansami publicznymi kraju. Udział może wziąć każdy, kto ma jasno określoną wizję efektywnego zarządzania środkami z budżetu państwa czy też lokalnych samorządów.
Przedmiotem pracy konkursowej powinna być analiza jednej z wybranych dziedzin lub gałęzi szeroko rozumianego sektora publicznego, jak np.: opieka zdrowotna, emerytury, wsparcie socjalne, finanse publiczne, finansowanie i budowa infrastruktury, inwestycje samorządowe, budżety lokalne, współpraca uczelni i firm, zagospodarowanie przestrzeni, tworzenie lepszych warunków rozwoju przedszkolakom i ich mamom, ochrona środowiska etc.
Autor winien wskazać problem, a następnie możliwy sposób jego rozwiązania, poprawienia efektywności w danym obszarze.
Autorskie omówienie wybranego problemu można zaprezentować w jednej z dwóch form:
- publikacja pisemna (do 15 tys. znaków ze spacjami, w języku polskim),
- materiał wideo (maksymalnie 6-minutowy, w języku polskim).
Nagrodą Główną dla zwycięzcy konkursu jest indywidualne spotkanie z prezesem Narodowego Banku Polskiego oraz tablet iPad Pro 9.7.
W tegorocznej edycji kapituła konkursu postanowiła także wyodrębnić specjalną kategorię dla młodzieży szkolnej (gimnazja i szkoły średnie), a zwycięzca w tej grupie otrzyma nowy model smartfona.
Wszystkie wyróżnione prace zostaną opublikowane na łamach serwisu ObserwatorFinansowy.pl, dzięki czemu, poprzez m.in. media społecznościowe, trafią do osób profesjonalnie zajmujących się zarządzaniem finansami publicznymi na różnych szczeblach. To także dobra okazja, by zaprezentować się rynkowi finansów i administracji, a także rozpocząć współpracę z portalem ObserwatorFinansowy.pl.
Termin składania prac mija 30 czerwca 2016 r. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 31 lipca.
Patronami tegorocznej, 5 edycji konkursu są: Fundacja im. Lesława A. Pagi, Fundacja Instytut Przestrzeni Obywatelskiej Pro Publico Bono, Fundacja MSP, Gdańska Akademia Bankowa, Instytut Allerhanda, Instytut Badań Strukturalnych, Instytut Sobieskiego, Konferencja Katedr Finansów, Kurhaus Publishing, Niezależne Zrzeszenie Studentów, Studenci dla Rzeczypospolitej, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Związek Maklerów i Doradców, Związek Pracodawców i Przedsiębiorców.
Patronami medialnymi są: Agencja Informacyjna Newseria, karierawfinansach.pl, polityka.pl, Radio Kampus i Think Tank magazyn.
Poprzednie edycje
Laureatem I edycji konkursu został Piotr Arak – za pracę proponującą wprowadzenie w Polsce evidence-based policy, czyli zasady opierania polityki na dowodach na masową skalę. Na stałe związany jest z wydawnictwem Polityka Insight i wciąż pisze do OF. Laureatem II edycji był Jan Baran – za pracę dotyczącą możliwych zmian w pośrednictwie pracy. III edycję wygrał Lech Mucha, doktor medycyny – za pracę na temat zmian finansowania ochrony zdrowia w Polsce.
Laureatem ubiegłorocznej edycji został Krystian Jaworski, za artykuł Mission (im)possible: pierwsze mieszkanie, proponujący rozwiązania, które mają ułatwić młodym ludziom nabywanie i wynajem mieszkań.
I Ogólnopolski Konkurs Umiejętności Klinicznych – przeczytaj relację z wydarzenia i poznaj zwycięzców!
Kolejne wspaniałe wydarzenie za nami! Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursów oraz tematyką odbywających się wraz z nimi wykładów i debat z zakresu medycyny.