Newsello.pl

Ogólnopolska Szkoła Chemii – relacja z XLVIII edycji!

Inicjatywa, zapoczątkowana przez Koło Naukowe Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej „Allin”, po raz kolejny dała szanse wielu naukowcom na zaprezentowanie swoich badań w profesjonalny sposób, pod okiem najlepszych specjalistów!
Ogólnopolska Szkoła Chemii – relacja z XLVIII edycji! [fot. materiały prasowe]
Ogólnopolska Szkoła Chemii – relacja z XLVIII edycji! [fot. materiały prasowe]

O wydarzeniu

W dniach 28.04-02.05.2018 odbyła się XLVIII Ogólnopolska Szkoła Chemii p.t. „Pod strzechą chemii”, organizowana w ramach Akademickiego Stowarzyszenia Studentów Chemii. Miała ona miejsce w Karczowiskach, niedaleko Wrocławia.

Konferencja ta jest studencką inicjatywą zapoczątkowaną w 1994 roku przez Koło Naukowe Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej „Allin”. Wydarzenie to odbywa się dwa razy do roku, gromadząc studentów oraz doktorantów ze wszystkich wiodących ośrodków akademickich w Polsce. Daje to możliwość zaprezentowania wyników swoich badań naukowych oraz przedstawienia najnowszych trendów w nauce związanej z chemią i naukami pokrewnymi. 

Ogólnopolska Szkoła Chemii to niezwykłe wydarzenie, które jest też okazją do poznania nowych, ciekawych osobowości, czyli ludzi pełnych pasji i fascynacji nauką. Konferencja daje wiele możliwości, wzbudza nowe pomysły, a także pomaga odkryć nowe zainteresowania. W końcu nie samą nauką żyje człowiek!

Tegorocznym organizatorem konferencji było Koło Naukowe Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej „Allin”. Sponsorem strategicznym były firmy: PCC ROKITA SA oraz PKN ORLEN SA.

Przebieg wydarzenia

Konferencję zainaugurował Prezes Akademickiego Stowarzyszenia Studentów Chemii Dawid Drozdowski. Ponadto prezentację wygłosili także sponsorzy m.in. Maurycy Menke z PerkinElmer Polska Sp. z o. o. oraz Łukasz Bartnicki z PCC Rokita S.A. Wykład inaugurujący prowadził członek Instytutu Fizyki Polskiej Akademii Nauk dr inż. Rafał Szabla p.t. „Shedding UV light on the chemistry of early Earth”.

Jednym z gości był również prof. dr hab. inż. Marek Samoć – wybitny, polski chemik, laureat Polskiej Nagrody Nobla na co dzień pracujący na Politechnice Wrocławskiej. Zaprezentował on wykład „Nieliniowa absorpcja w nanomateriałach”. Kolejną prelegentką była dr hab. Elżbieta Gumienna-Kontecka z Uniwersytetu Wrocławskiego, która wygłosiła referat pt. „Biomimetyczne analogi sideroforów jako strukturalne sondy procesów asymilacji żelaza przez mikroorganizmy”. Podczas konferencji goszczono także zagranicznego gościa, jakim był prof. Tao Yang pracujący w Instytucie Bioenergii i Technologii Bioprocesowych Chińskiej Akademii Nauk w Qingdao. Podzielił się swoimi badania przedstawiając wykład „Hot Ceramic High Energy Grid-scale Battery”.

Podczas trwania konferencji odbyło się pięć sesji referatów oraz trzy sesje posterów z badań własnych lub popularnonaukowych. Tematyka była zróżnicowana, gdyż uczestnicy przygotowywali swoje wystąpienia w zakresie biotechnologii, fizykochemii, technologii chemicznej, chemii organicznej, nieorganicznej, analitycznej czy kwantowej. Wielu studentów połączyło swoje pasje z nauką prezentując ciekawe badania, m. in. pojawiły się tematy związane z kosmetyką, optyką, sportem, a także fotografią. Wszystkie prace zostały ocenione przez uczestników konferencji zarówno pod kątem merytorycznym, jak i umiejętności prezentowania oraz zainteresowania tematem. Zwycięzcy zostali uhonorowani dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez sponsorów.

Do zobaczenia na przyszłej edycji!

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

nauka języka obcego

Sposoby na skuteczną naukę języka obcego

Nauka
piątek, 19 kwietnia 2024, 10:25
Wielkimi krokami zbliżają się matura oraz sesja, podczas której uczniowie i studenci mierzą się ze zdaniem egzaminów m.in. z języka obcego. Panikujesz, że nie zdasz? Spokojnie!

Zobacz również