Newsello.pl

"Okiem Praktyka" – konferencja weterynaryjna we Wrocławiu!

Zwierzęta potrzebują nie mniej opieki niż ludzie... Oto szansa na zdobycie bezcennej wiedzy dla przyszłych weterynarzy!
"Okiem Praktyka" – konferencja weterynaryjna we Wrocławiu! [fot. materiały prasowe]
"Okiem Praktyka" – konferencja weterynaryjna we Wrocławiu! [fot. materiały prasowe]

Już 15.04 na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, będzie miała miejsce kolejna edycja studenckiej konferencji "Okiem Praktyka" orgaznizowanej przez wrocławskie Zrzeszenie Studentów Weterynarii.

Co na Was czeka?

Podobnie jak w latach poprzednich, w wydarzeniu weźmie udział ok. 400 studentów weterynarii z całej Polski. W tym roku konferencję rozpocznie wykład dr hab. Maciej Janeczek, prof. nadzw. UPWr , który opowie o patologiach podczas okresu wymiany zębów. Następnie studenci dowiedzą się od lek. wet. Anny Kacy, jak postępować z wrzodem na oku.

Po przerwie kawowej, przyszli lekarze weterynarii wysłuchają wykładu dr n. wet. Aleksandra Gierka na temat postepowania w przypadku zerwania więzadła krzyżowego przedniego przez psa. Po obiedzie, wykład wygłosi lek. wet. Monika Wieczorek-Smolarek, przedstawicielka firmy Farmina, która zaprezentuje system żywienia mięsożerców. Następnie lek. wet. Mirosława Ziemba opowie o tym jak prosta jest kardiologia. Konferencję zakończy wystąpienie lek. wet. Julii Kolasy, która przestrzeże studentów przed najczęstszymi przypadkami dermatologicznymi.

Konferencja nie miałaby miejsca, gdyby nie wsparcie firm partnerskich takich jak: Hills, Kuna, Livisto, Idexx, Vets in the hood, Farmina pet food, Zoetis oraz program KNOW. Patronat medialny sprawują dlastudenta.pl, Newsello.pl oraz Weterynaria w praktyce.

Serdecznie zapraszamy!

Harmonogram wydarzenia

fot. materiały prasowe

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również