Newsello.pl

Ruszył maraton programowania w Poznaniu!

17 czerwca wystartował VR Hackathon – maraton projektowania i programowania – który odbywa się na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.
Ruszył maraton programowania w Poznaniu!
Ruszył maraton programowania w Poznaniu!

To niepowtarzalna szansa dla programistów, projektantów i artystów zajmujących się grafiką komputerową – mogą zweryfikować swoje umiejętności, wejść na wyższy poziom wiedzy, poznać ciekawe i inspirujące osobowości oraz zaprezentować swoje projekty przed międzynarodową publicznością.

Pot, łzy i odciski na palcach, ale także mnóstwo zabawy czeka na maratończyków programowania, którzy wezmą udział w VR Hackathon – pierwszej tego typu imprezie organizowanej w Polsce. Wydarzenie potrwa 3 dni i, co oczywiste, jego uczestnicy najwięcej czasu spędzą na projektowaniu i programowaniu trójwymiarowych aplikacji graficznych.

Mimo tego, że w nazwę wydarzenia wpisany jest skrót VR (Virtual Reality), to formuła imprezy jest szersza – dotyczy także rzeczywistości rozszerzonej i mieszanej, tworzenia interfejsów, programów dla urządzeń dotykowych itp. A co za tym idzie, VR Hackathon jest przeznaczony nie tylko dla programistów.

- Hackathony są doskonałą okazją do spotkania i współpracy ludzi z różnych dyscyplin – mówi dr inż. Rafał Wojciechowski, Senior Software Engineer w Capgemini Software Solutions Center – Są to głównie programiści, ale także graficy, specjaliści od doświadczenia użytkownika i eksperci z różnych dziedzin.

Formuła tego wydarzenia wygląda następująco. Zawodnicy łączą się w drużyny (mogą być jedno- lub wieloosobowe), a następnie przystępują do rywalizacji w jednym z pięciu wyzwań (Hackathon Challenges), postawionych przez organizatorów. Każda drużyna przy pracy nad swoim projektem jest wspierana mentoringiem merytorycznym i biznesowym. - Mentorami będą zarówno osoby o kompetencjach technicznych, jak i biznesowych – wyjaśnia dr hab. inż. Krzysztof Walczak z Laboratorium VR/AR – Jedni pomagają rozwiązywać problemy techniczne, drudzy podpowiadają, jak opracować rozwiązanie, które ma szansę doprowadzić do utworzenia nowego produktu/systemu z realnym potencjałem biznesowym. Dla najlepszych składów sponsorzy przygotowali cenne nagrody.

Ale VR Hackathon to nie tylko programowanie. To także możliwość wymiany pomysłów i idei, spotkania ludzi o różnych specjalizacjach i doświadczeniu, wykłady, wsparcie merytoryczne oraz możliwość zdobycia wiedzy i przetestowania najnowszych technologii w dziedzinie wirtualnej rzeczywistości.

To również możliwość zaprezentowania swoich możliwości przed pracodawcami i firmami z branży IT. Jednym z nich jest na przykład złoty sponsor tego wydarzenia – Capgemini, który mocno rozwija swoje kompetencje w obszarze VR i ciągle szuka nowych talentów oraz uzdolnionych programistów. - W ciągu ostatniego roku firma Capgemini z powodzeniem zrealizowała kilka innowacyjnych projektów w obszarze wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości – tłumaczy dr inż. Rafał Wojciechowski – Dlatego chce przyciągnąć młodych i zdolnych ludzi, którzy chcieliby w swojej karierze zawodowej zająć się rozwojem innowacyjnych systemów VR/AR.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również