Masz zdolności przywódcze, jesteś świetnym organizatorem, łatwo nawiązujesz kontakt z ludźmi, a do tego kochasz podróże? Swoje zainteresowania możesz zmienić w swoją przyszłą pracę! Wybierając kierunek turystyka i rekreacja, wchodzisz na bardzo perspektywiczną ścieżkę kariery i aby dotrzeć nią do destynacji „sukces zawodowy”, potrzebujesz tylko jednego – pomocy w obraniu właściwego, indywidualnego kierunku.
Informacje z pierwszej ręki
Z Moniką, studentką ostatniego roku turystyki i rekreacji w Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii, spotykamy się na terenie uczelnianego kampusu, który mieści się w przepięknym parku. Sesja właśnie dobiegła końca, a Monika, która przygotowuje się do obrony pracy magisterskiej, nie wygląda na zestresowaną.
Jestem indywidualistką, która nie chciała nigdy podążać wytyczonymi ścieżkami. Szukałam studiów, które pozwolą mi jednocześnie pracować i uczyć się, a dodatkowo realizować moje pasje – opowiada Monika. –Wybrałam turystykę i tę uczelnię, ponieważ to tutaj, już przy składaniu dokumentów rekrutacyjnych, zapytano mnie czym się interesuję, jakie mam hobby i co chciałabym robić w przyszłości.
Monika wiedziała to od zawsze. Już jako dziecko uwielbiała poznawać świat, a ponieważ ma także zmysł biznesowy, zamarzyła o otworzeniu własnego biura podróży. Jak przyznaje, ten cel jest już bardzo blisko.
W WSTiE umożliwiono mi taki dobór przedmiotów i takie ukierunkowanie specjalizacyjne, abym mogła realizować swój potencjał. Wybierałam więc zajęcia związane nie tylko z teorią, ale także praktyczne kwestie związane z promocją, marketingiem, analizą rynku, technikami sprzedaży. W trakcie studiów odbyłam kilka staży i praktyk zagranicznych, poznałam ludzi, nawiązałam kontakty.
Twoja ścieżka rozwoju kariery
Historia Moniki nie jest ewenementem, ale raczej jedną z wielu. Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii od lat z powodzeniem realizuje politykę wsparcia zawodowego dla studentów. Dzięki programowi „Indywidualna ścieżka kariery” specjaliści z Akademickiego Biura Karier krok po kroku pomagają wytyczyć drogę rozwoju zawodowego, uwzględniając potrzeby rynku pracy oraz indywidualne umiejętności, zainteresowania i kompetencje studenta.
Każdemu z naszych podopiecznych pomagamy zidentyfikować zainteresowania zawodowe, indywidualne umiejętności, mocne i słabe strony. Następnie wspólnie formułujemy cele zawodowe, opracowujemy strategię działania, pomagamy opracować poszczególne cele pośrednie, umożliwiamy zdobycie wiedzy merytorycznej i pomagamy w praktycznej pracy nad kompetencjami – relacjonuje Elżbieta Chowaniec, pracownik Akademickiego Biura Karier WSTiE. – Co więcej, każdy student trafia pod skrzydła mentora-przewodnika, który prowadzi doradztwo i pomaga w rozwiązywaniu indywidualnych problemów, pojawiających się na różnych etapach realizacji kariery – dodaje.
A problemy i wątpliwości pojawiają się zawsze, dlatego warto wiedzieć, do kogo zwrócić się po pomoc.
Miałam chwilę zwątpienia, nie byłam pewna, czy sobie poradzę, czy perspektywa własnego biznesu jest słuszna – przyznaje Monika. – Po rozmowie z moim mentorem dr. Bartłomiejem Walasem, który jest nie tylko świetnym wykładowcą, ale także wieloletnim praktykiem, zdecydowałam się na staż w biurze podróży oraz odbycie certyfikowanego szkolenia. Okazało się, że wystarczyła nowa porcja wiedzy, bym ponownie zaczęła cieszyć się na przyszłe wyzwania zawodowe. Dziś jestem pewna, że kierunek, który obrałam, był słuszny. Podobnie jak decyzja o nauce w WSTiE.
Więcej o studiach w WSTiE przeczytasz na stronie: http://www.wste.edu.pl/studia/wydzial-turystyki-i-rekreacji