Newsello.pl

Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia – start pod koniec maja!

To już XI Studenckie Sympozjum Naukowe, którego hasłem przewodnim będą „Dobre praktyki w zdrowiu publicznym”, Czekają na was ciekawe spotkania i rozmowy ze specjalistami!
Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia – start pod koniec maja! [fot. materiały prasowe]
Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia – start pod koniec maja! [fot. materiały prasowe]

Jesteście ciekawi jakie dobre praktyki panują w zdrowiu publicznym? Dzięki działalności młodych studentów-menedżerów będziecie mogli zaspokoić swoją ciekawość i poznać odpowiedź już podczas zbliżającego się XI Studenckiego Sympozjum Naukowego „Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia”.

Wydarzenie odbędzie się 24-25 maja w Sali Wykładowej Wydziału Farmaceutycznego im. Leonarda Kuczyńskiego przy ul. Borowskiej. W ubiegłym roku po raz pierwszy udało się zorganizować sympozjum o zasięgu międzynarodowym, co dało organizatorom dużo motywacji oraz ogrom nowych pomysłów i koncepcji. Zainspirowani zeszłoroczną, jubileuszową edycją Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia w tym roku również wszyscy zaangażowani dołożą wszelkich starań, by było to udane wydarzenie.

Co na Was czeka?

W myśl hasła przewodniego „Dobre praktyki w zdrowiu publicznym”, pierwszego dnia (tj. 24 maja) poruszone zostaną kwestie związane z pozyskaniem dodatkowych źródeł finansowania, oraz zarządzaniem zasobami. Przybliżone zostaną także wybrane innowacyjne rozwiązania wykorzystywanie w zdrowiu publicznym.

Wśród wielu zaproszonych specjalistów, podczas  tego panelu wystąpią m.in.: Iwona Wójcik (dyrektor biura Pracodawcy Zdrowia), która opowie o zarządzaniu projektem finansowym z Unii Europejskiej oraz Justyna Mieszalska – dyrektor Departamentu Zdrowia Publicznego w Ministerstwie Zdrowia, która przedstawi perspektywy zawodowe absolwentów zdrowia publicznego.

Z kolei 25 maja dyskusja będzie poświęcona dobrym praktykom w promocji zdrowia. Specjaliści przedstawią i przybliżą  tematykę modelowych programów zdrowotnych i społecznych. Poznamy także odpowiedź na pytanie jaką rolę pełnią media w ochronie zdrowia. Jednym z ekspertów będzie Tomasz Szelągowski (Prezes Zarządu Polskiego Innowacyjnego Klastra Medycznego PIKMED), który przedstawi wpływ rozwoju technologii medycznych i komunikacyjnych na zdrowie publiczne.

Jak co roku, nieodłączną częścią konferencji będzie sesja varia, podczas której studenci z całej Polski i krajów sąsiedzkich zaprezentują swoje prace badawcze i naukowe dotyczące zdrowia publicznego.

Cel wydarzenia

Organizatorzy wydarzenia, SKN Młodych Menedżerów, wierzą w to, że spotkanie będzie doskonałą platformą wymiany doświadczeń i dobrych praktyk, pomiędzy studentami a specjalistami w obszarze ochrony zdrowia. Jak powiedział amerykański inżynier i biznesman, Henry Ford:

Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces.

Dlatego też, organizatorzy wierzą całym zespołem, że przygotowanie tegorocznych Dni Promocji Zdrowia, które są priorytetem Koła Naukowego, spotka się z aprobatą oraz przyniesie słodki owoc sukcesu, który wzbogaci wszystkich w cenne doświadczenie i wiedzę.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Najważniejsze informacje

  • Wydarzenie: XI Studenckie Sympozjum Naukowe „Wrocławskie Dni Zdrowia Publicznego” Dobre praktyki w zdrowiu publicznym
  • Data: 24-25 maja 2018 r.
  • Miejsce: Sala Wykładowa Wydziału Farmaceutycznego im. Leonarda Kuczyńskiego, ul. Borowska 211, Wrocław.
  • Organizator: Studenckie Koło Naukowe Młodych Menedżerów
  • Kontakt: sknmm.umed@gmail.com
  • Więcej informacji: www.facebook.com/sknmmenedzerow, www.sknmm.wordpress.com

Wszystkie szczegóły

fot. materialy prasowe

fot. materiały prasowe

Serdecznie zapraszamy!

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również