Newsello.pl

Zdobywaj wiedzę za darmo!

Drogie kursy, szkolenia z wyższej półki nieustannie nas kuszą promocjami zachęcającymi do zakupu, podczas gdy bezpłatna wiedza jest dosłownie na wyciągnięcie ręki. Sprawdź, w jaki sposób najłatwiej do niej dotrzeć!
Zdobywaj wiedzę za darmo!
Zdobywaj wiedzę za darmo!

Uczyć się i rozwijać można całkowicie za darmo. Najpierw jednak trzeba się rozejrzeć w swoim mieście oraz solidnie przeszukać Internet. Wbrew pozorom, największe wyzwanie to nie pieniądze, a znalezienie czasu na naukę i dobranie odpowiednich materiałów edukacyjnych do tego, co znajduje się w zasięgu naszych zainteresowań. Wonga.com, firma udzielająca komfortowych pożyczek online, we współpracy z ekspertem Tomaszem Jaroszkiem, przygotowała porady, dzięki którym łatwiej będzie się przygotować do poszukiwań źródeł bezpłatnej wiedzy.

Sprawdzajmy uczelnie
Korzystanie z wiedzy najlepszych wykładowców w kraju nie zawsze wiąże się ze studiami. Bardzo dużo wykładów jest otwartych również dla słuchaczy z zewnątrz. Uczelnie w ten sposób chcą się promować, a my mamy okazję poszerzać swoje horyzonty. Warto sprawdzić, czy w naszym mieście nie ma przypadkiem takich możliwości. Wiek też nie jest problemem. Wręcz przeciwnie – starsi ludzie mają do dyspozycji uniwersytety trzeciego wieku, które oferują naukę języków obcych i rozmaitych przedmiotów – często bez żadnych opłat. Im większe miasto, tym większe prawdopodobieństwo, że znajdziesz szeroką ofertę bezpłatnych zajęć.

Bezpłatna edukacja za jednym kliknięciem
W ostatnich latach otwarte kursy internetowe organizowane przez uniwersytety i instytuty naukowe z całego świata, zdobywają wielką popularność. Dzięki nim możemy przyswajać wiedzę i rozwijać swoje zainteresowania, nie obciążając portfela. Wystarczy poszukać w sieci odpowiednich firm i uczelni, które bezpłatnie udostępniają treści naukowe przez Internet. Specjalistyczne artykuły, zestawy ćwiczeń i testów, a także nagrania wykładów z różnych dziedzin naukowych całkowicie za darmo znajdziemy np. w serwisie Coursera. Bezpłatny udział w naukowych konferencjach, często prowadzonych przez gwiazdy światowej nauki, umożliwiają nam takie serwisy jak np. TED (Technology, Entertainment and Design). Nieodpłatną edukację matematyczną, artystyczną, informatyczną, ekonomiczną, fizyczną, chemiczną i wiele innych zapewniają także edukacyjne organizacje non-profit, jak np. Khan Academy. Osobom, które chcą bezpłatnie poszerzyć swoją wiedzę z zakresu finansów z pewnością pomocna będzie platforma edukacyjna Kapitalni.org, na której znajdziemy treści przygotowane przez uznanych na rynku ekspertów, m.in. Tomasza Jaroszka, blogera finansowego, oraz Piotra Koniecznego, autora bloga poświęconego problemom bezpieczeństwa w sieci – Niebezpiecznik.pl.

YouTube to nie tylko filmy i muzyka
Ten najpopularniejszy serwis video kojarzy się nam głównie z rozrywką, natomiast jedną z jego najszybciej rosnących kategorii jest właśnie edukacja. Znajdziemy tam profesjonalnych trenerów i wykładowców, ale też pasjonatów, którzy swoją wiedzą dzielą się w Internecie na rozmaitych vlogach. Mówiąc inaczej, czyli program o tym jak poprawnie posługiwać się językiem polskim lub vlog polskiego dziennikarza - Polimaty, to tylko dwa przykłady darmowych kanałów na YouTube wśród tysiąca innych.

Uczmy się angielskiego
Ten jeden z najpopularniejszych języków na świecie, zdominował również branże edukacyjną i to właśnie po angielsku znajdziemy najwięcej wartościowych materiałów do nauki. Od bezpłatnych kursów online, przez vlogi i platformy e-learningowe, po aplikacje na telefon, jak np. Ucz Się Języka – program, który pozwoli szybciej i sprawniej przyswoić słownictwo obcego języka. Doskonałym przykładem jest również darmowa platforma edukacyjna Quizlet. Dzięki niej możemy uczyć się za pomocą fiszek, a także sami je tworzyć.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

nauka języka obcego

Sposoby na skuteczną naukę języka obcego

Nauka
piątek, 19 kwietnia 2024, 10:25
Wielkimi krokami zbliżają się matura oraz sesja, podczas której uczniowie i studenci mierzą się ze zdaniem egzaminów m.in. z języka obcego. Panikujesz, że nie zdasz? Spokojnie!

Zobacz również