Newsello.pl

Chcesz zostać informatykiem? Wybór uczelni ma znaczenie!

Sektor IT oferuje wspaniałe perspektywy na znalezienie wymarzonej pracy i realizację zawodową. Potrzebni jednak są ludzie z praktycznymi umiejętnościami, które można zdobyć wybierając odpowiednią uczelnie. Dowiedz się więcej, aby nie przegapić szansy!
Chcesz zostać informatykiem? Wybór uczelni ma znaczenie! [fot. Pixabay]
Chcesz zostać informatykiem? Wybór uczelni ma znaczenie! [fot. Pixabay]

Pasjonujące studia i pewna praca? Okazuje się, że to możliwe. Dziś trudno wyobrazić sobie nasze codzienne życie bez najnowszych technologii. AI, Internet of Things i robotyzacja stają się naszą codziennością, a życie prywatne i zawodowe całych społeczeństw przenosi się w obszar sieci. Ale czy oznacza to, że pracodawca przyjmie informatyka z otwartymi rękoma? Tak – ale tylko wtedy, gdy jego studia były mocno praktyczne.

Potwierdzaj kompetencje certyfikatem

Zawody związane z sektorem IT są uważane za najbardziej perspektywiczne i najbardziej poszukiwane na polskim rynku pracy. Szacuje się, że w kraju brakuje nawet 50 tys. informatyków i programistów, a luka ta może się powiększać. Przekłada się to na szanse zawodowe dla absolwentów kierunków informatycznych, jednak pracodawcy podkreślają, że liczy się nie dyplom, ale rzeczywiste umiejętności. Zdaniem doradców zawodowych warto w trakcie studiów doszkalać się, kończyć certyfikowane kursy specjalistyczne i sięgać po oferty staży i praktyk. Im więcej rzeczywistych umiejętności zdobędzie absolwent, tym wyżej znajdzie się w rankingu w trakcie procesu rekrutacji.

Studia zaprojektowane przez pracodawców

Zależy nam przede wszystkim na tym, aby nasi absolwenci odnaleźli się na rynku pracy – przekonuje Marcin Kubasiak, Dziekan Wydziału Informatyki Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii. Przy tworzeniu programu współpracujemy ze światem biznesu, aby to, czego uczymy naszych studentów, idealnie wpasowywało się w potrzeby branży. Do współpracy zapraszamy także wykładowców z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, aby dzielić się naukowym know-how i czerpać inspiracje z własnych doświadczeń – dodaje.

WSTiE oferuje także studentom bezpłatne korepetycje z matematyki, udział w certyfikowanych szkoleniach, a także staże w partnerskich firmach.

Robimy wszystko, by kariera naszych studentów zaczynała się już pierwszego dnia, w którym przekraczają próg naszej uczelni – dodaje Dziekan Kubasiak.

Specjalizacja kluczem do sukcesu

Jak podkreślają rekruterzy, warto pamiętać, że przez pracodawców pożądane są wąskie specjalności, szczególnie biegłość w zakresie systemów baz danych, inżynierii oprogramowania, elektroniki, a także technologii multimedialnych oraz grafiki komputerowej.

Wszystkie te specjalizacje są dostępne w naszej ofercie co sprawia, że jesteśmy jednym z najsilniejszych centrów kształcenia informatycznego w regionie – dodaje Marcin Kubasiak. Studenci już na I roku studiów wybierają specjalność zgodną z ich preferencjami i zainteresowaniami, zaś na roku II – kolejną. Sprawia to, że kończąc studia, najczęściej mają już – jeśli nie pracę – to konkretną ofertę jej podjęcia.

Więcej informacji o studiach informatycznych w WSTiE: http://www.wste.edu.pl/studia/wydzial-informatyki

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

nauka języka obcego

Sposoby na skuteczną naukę języka obcego

Nauka
piątek, 19 kwietnia 2024, 10:25
Wielkimi krokami zbliżają się matura oraz sesja, podczas której uczniowie i studenci mierzą się ze zdaniem egzaminów m.in. z języka obcego. Panikujesz, że nie zdasz? Spokojnie!

Zobacz również