Newsello.pl

Jubileusz UWM: czekamy z niecierpliwością na 25-lecie istnienia

W 2024 roku Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie obchodzi 25-lecie istnienia. Od początku roku akademickiego uczelnia celebruje zapowiedź jubileuszu, największe atrakcje zaplanowano jednak na początek czerwca.
Bieg Kortowski Fot: Materiały organizatora/UWM
Bieg Kortowski Fot: Materiały organizatora/UWM

Społeczność Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego pragnie wspólnie świętować z mieszkańcami Olsztyna i okolic. Zaproszenie kierowane jest do wszystkich, którzy pragną spędzić czas w przyjaznej atmosferze, czerpiąc jednocześnie naukowe i sportowe doznania. Piknik naukowy, Bieg Uniwersytecki, mecz piłki nożnej oraz kino plenerowe to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na wszystkich odwiedzających Kortowo w niedzielę, 9 czerwca.

Rozbiegane Kortowo:

Bieg Uniwersytecki powraca do Kortowa po kilku latach przerwy, a jego ambasadorką jest Aleksandra Lisowska, mistrzyni Europy i olimpijka, która reprezentuje barwy klubu sportowego Uniwersytetu. Aleksandra publicznie podkreślała, że kampus UWM jest jednym z jej ulubionych miejsc treningowych. Każdy, kto pragnie doświadczyć uroku Kortowa, który tak zachwala nasza mistrzyni, będzie miał okazję przebiec ulicami i ścieżkami, którymi dobrze zaznajomiona jest nasza mistrzyni. Przygotowania do tego wydarzenia warto zacząć już teraz, gdyż dystans do pokonania wynosić będzie 10 kilometrów.

Piknik naukowy i filmy:

Podczas pikniku, który odbędzie się w samym sercu kampusu uniwersyteckiego, uczelnia będzie miała okazję zaprezentować swój potencjał naukowy. Zaangażowane będą wszystkie wydziały UWM, z każdym z nich chcącym podzielić się fragmentem swojego obszaru badań i budować wyjątkową tożsamość wydziałową. Uczestnicy będą mieli okazję poznać różnorodne dziedziny nauki poprzez eksperymenty, łamigłówki, gry, prelekcje i wiele innych atrakcji. Wydarzenie będzie dostosowane do różnych grup wiekowych - zarówno dla rodzin z dziećmi, kandydatów na studia, jak i osób dorosłych. Całością wydarzenia będzie kierować doświadczone Centrum Badań i Projektów, które ma bogate doświadczenie w organizacji podobnych wydarzeń, takich jak Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki.

Centrum Marketingu i Mediów wykorzystując możliwości oferowane przez Kortowo, zaprasza na wspólne seanse filmowe w wyjątkowej przestrzeni uniwersyteckiego kampusu. Kino plenerowe ma na celu wprawić wszystkich uczestników w dobry nastrój, co z pewnością będzie pomocne dla tych, którzy już odliczają dni do wakacji lub wymarzonego urlopu.

Wystawy i wydarzenia artystyczne:

Przed czerwcowymi uroczystościami, na Uniwersytecie odbędzie się szereg wydarzeń artystycznych. Od 3 kwietnia w Galerii "Stara Kotłownia" będzie prezentowana wystawa "New Media Art Department Polish Japanese Academy of Information Technology". 19 kwietnia Wydział Sztuki, który obchodzi w tym roku 15-lecie istnienia, zaprasza na koncert w Państwowej Szkole Muzycznej. 20 kwietnia w Centrum Konferencyjnym UWM odbędzie się występ Zespołu Pieśni i Tańca "Kortowo", który będzie towarzyszyła wystawa "Eko-klimaty" Studenckiej Agencji Fotograficznej "Jamnik". Wernisaż rocznicowej wystawy prezentującej dorobek artystyczny Akademickiego Centrum Kultury odbędzie się 15 maja w Galerii "Stara Kotłownia".

Doskonała zabawa będzie zapewniona również podczas Kortowiady (22-25 maja). Juwenalia w Olsztynie, uznawane za jedne z najlepszych w Polsce, ponownie staną do walki o swoją reputację na scenie na plaży w Kortowie. Na tym wydarzeniu pojawi się wiele gwiazd, w tym Daria Zawiałow, Artur Rojek, Nocny Kochanek i Kwiat Jabłoni. Koncert zaplanowany na 4 czerwca będzie ważnym punktem w obchodach jubileuszu UWM, gdzie na scenie kortowskiej wystąpią: Teatr Muzyczny UWM, Chór im. prof. Wawrzyczka, Orkiestra Akademicka UWM oraz Zespół Pieśni i Tańca "Kortowo".

Spotkanie rektorskie:

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski nie tylko patrzy z pewnością w przyszłość, lecz również pielęgnuje swoją bogatą historię oraz zasłużonych dla regionu i uczelni jednostek. Profesor Jerzy Przyborowski, jako rektor UWM, objął patronatem honorowym Międzynarodową Konferencję Naukową "Kardynał Stanisław Hozjusz: teolog, humanista, dyplomata i kandydat na ołtarze", planowaną na 6-8 maja w Rzymie. Wydarzenie to, organizowane przez Papieski Uniwersytet Gregoriański w Rzymie i Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, wpisuje się w obchody 25-lecia Wydziału Teologii, który kontynuuje dziedzictwo kardynała Hozjusza i Towarzystwa Jezuitów w nauczaniu teologii na Warmii.

Z okazji 25-lecia Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, rektorzy uczelni z całej Polski spotkają się w Kortowie. Członkowie Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich, Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych i Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich wykorzystają to spotkanie w Olsztynie do omówienia najważniejszych wyzwań stojących przed nauką oraz oczekiwanych zmian w ustawie o szkolnictwie wyższym.

BJ

Fot: Materiały prasowe/UWM

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

nauka języka obcego

Sposoby na skuteczną naukę języka obcego

Nauka
piątek, 19 kwietnia 2024, 10:25
Wielkimi krokami zbliżają się matura oraz sesja, podczas której uczniowie i studenci mierzą się ze zdaniem egzaminów m.in. z języka obcego. Panikujesz, że nie zdasz? Spokojnie!

Zobacz również