Newsello.pl

Chinese-European Partnership for Development – nadchodzi VIII edycja!

Współpraca pomiędzy Chinami i Europą to bardzo aktualny temat, który zostanie zgłębiony na zbliżającym się wielkimi krokami wydarzeniu! Poznajcie szczegóły programu, łączącego polskie i chińskie środowiska akademickie i biznesowe.
Chinese-European Partnership for Development – nadchodzi VIII edycja! [fot. materiały prasowe]
Chinese-European Partnership for Development – nadchodzi VIII edycja! [fot. materiały prasowe]

W ostatnich miesiącach głośno jest o inicjatywie Nowego Jedwabnego Szlaku, wraz ze wszystkimi szansami i zagrożeniami, które ze sobą niesie. W tym samym czasie dwie uczelnie – SGH w Warszawie i Hong Kong University of Science & Technology – budują wspólny projekt, z pominięciem polityki.

Chinese-European Partnership for Development (CEPD) to międzynarodowy program łączący środowiska akademickie i biznesowe Polski i Chin. W tym roku, współorganizowany przez studentów najlepszych szkół ekonomiczno-biznesowych w Polsce i Azji, projekt świętuje już swoją VIII. edycję. Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie świadomości dot. współpracy między Europą a Państwem Środka, zarówno w obszarze gospodarczym, jak i politycznym. Ta wiedza ma zaprocentować w przyszłości, podczas konkretnych działań biznesowych między oboma regionami.

Projekt składa się z trzech części:

  1. Całodniowej Konferencji, która odbędzie się 23 maja w bud. C SGH;
  2. Serii spotkań ze znanymi osobistościami ze świata dyplomacji i biznesu;
  3. Wizyt delegacji chińskiej i polskiej w obu krajach.

W minionych edycjach gośćmi Konferencji byli Janusz Lewandowski, Sun Yuxi czy Leszek Balcerowicz. W obecnej biorą udział m.in. Radosław Pyffel, Członek Rady Dyrektorów Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych, czy Chong Hiu Pun, Specjalista Deutsche Banku. Konferencję uświetnią także dziennikarze: Bogdan Góralczyk (Przegląd Polityczny, TVN BiŚ), Jakub Jakóbowski (autor m.in. The Silk Road; Ośrodek Studiów Wschodnich) czy Marcin Przychodniak (Program Azja i Pacyfik – Polski Instytut Spraw Międzynarodowych). Konferencja składa się z 4 paneli, odbywających się w godzinach 10:00-16:00, 23 maja (środa) w bud. C SGH. Wstęp wolny.

Chinese-European Seminars (CES) to comiesięczne spotkania z przedsiębiorcami i działaczami zaangażowanymi we współpracę polsko-chińską. W tej edycji gośćmi wydarzeń byli m.in. Wicepremier Janusz Piechociński czy Prorektor SGH Krzysztof Kozłowski.

Zwieńczeniem przedsięwzięcia są wzajemne wizyty delegacji w państwach-założycielach. Reprezentacja Hong Kong University of Science & Technology pod koniec lipca odwiedzi nie tylko Warszawę, lecz także inne polskie miasta i znajdujące się tam lokalne przedsiębiorstwa; dalszą częścią wizyty jest podróż po pozostałych państwach Europy Centralnej. Do Hong Kongu wybierze się natomiast delegacja z SGH, skąd inicjatywa przeniesie się do Pekinu oraz innych chińskich metropolii.

Partnerem Głównym CEPD jest biuro podróży CT Poland – tworzona przez sinologów i orientalistów firma zajmująca się organizowaniem wycieczek do egzotycznych krajów, szczególnie do Azji Wschodniej. Konferencja nie odbyłaby się bez wkładu merytorycznego i finansowego zespołu CT, a także nieocenionej pomocy szkoły językowej Speak Mandarin zajmującej się prowadzeniem kursów online z języka chińskiego – z możliwością zdobywania przydatnych certyfikatów.

Jak widać, majowa konferencja daje możliwość nie tylko kompleksowego wglądu w aktualną sytuację ekonomiczną oraz polityczną Chin, lecz propaguje także aspekty turystyczne, kulturowe i językowe regionu.

Więcej informacji nt. Konferencji znajdziecie na:

  • https://cepd.info/
  • https://www.facebook.com/cepd.info/

Serdecznie zapraszamy!

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również