Uzupełnieniem poszukiwań jest korzystanie z serwisów będących agregatorami ofert, jak np. Jooble.com.pl. Ich celem jest gromadzenie ogłoszeń z całego Internetu, również serwisów zagranicznych, z tym zastrzeżeniem, że oferty pojawiają się na nich z pewnym opóźnieniem w stosunku do bazowych portali pracy.
Cennym źródłem ofert pracy są też serwisy społecznościowe dedykowane tematowi rynku pracy, czyli polski Goldenline.pl i międzynarodowy LinkedIn.com. Coraz więcej ofert znaleźć można także na serwisach, które na pierwszy rzut oka kojarzą się z zupełnie innym obszarem, czyli np. na Facebook.pl. Można znaleźć na nim m.in. zamknięte grupy, na których zamieszczane są oferty- np. grupa dla branży wydawniczej. Coraz częściej także sami pracodawcy oraz znane agencje zatrudnienia zamieszczają informacje o dostępnych wakatach właśnie na swoich profilach na Facebooku.
Pamiętaj, aby wszystkie źródła, które poznałeś, odwiedzać jak najczęściej, a najlepiej codziennie - im szybciej wyślesz aplikację, tym większa szansa na powodzenie. Korzystając z wielu narzędzi warto też unikać dublowania swojej kandydatury. W ocenie czy nasze CV nie zostało już wysłane na dane stanowisko poprzez inny serwis, pomoże spisywanie ofert, na które aplikowaliśmy. Starajmy się też zapamiętać te wybory. Najgorszą rzeczą, jaką możesz zrobić jest odebranie telefonu od rekrutera, nie wiedząc której z ofert dotyczy rozmowa. Dlatego też rób notatki, zapisuj ogłoszenia, które wybierasz i uwierz w swój sukces!
W znalezieniu zatrudnienia warto korzystać z ofert doświadczonych firm doradztwa personalnego, takich jak ManpowerGroup. Współpracując z pracodawcami z różnych branż, Manpower udziela dostępu do wielu ofert pracy, ułatwiając kandydatom jej szybsze znalezienie.