Newsello.pl

Konferencja "Innowacyjna gospodarka. Rola polityki ekonomicznej" 2019

Szansa na poznanie wielu ciekawych zagadnień związanych z nowymi technologiami i przedstawienie swoich badań przed szerokim gronem naukowców. Przekonajcie się sami!
Konferencja "Innowacyjna gospodarka. Rola polityki ekonomicznej" 2019
Konferencja "Innowacyjna gospodarka. Rola polityki ekonomicznej" 2019

O czym będzie konferencja?

Konferencja wpisuje się w obszar badań naukowych, jakim jest ekonomia innowacji. Tematyką konferencji są w szczególności zagadnienia dotyczące polityki innowacyjnej i całościowego wpływu różnych obszarów, metod i narzędzi polityki gospodarczej na innowacyjność gospodarki na poziomie mikro, mezo i makroekonomicznym.

Podczas konferencji odbędzie się dyskusja na temat wyzwań w zakresie rozwoju innowacyjności polskiej gospodarki, dobrych praktyk w transferze wiedzy do gospodarki oraz samorządowej polityki wspierania innowacyjności. Zaprezentowane zostaną wyniki aktualnych badań w dziedzinie ekonomii innowacyjności.

Przedstaw wyniki swoich badań

Organizatorzy konferencji zapraszają do przesyłania propozycji referatów stanowiących wyniki badań metodologicznych i empirycznych poświęconych m.in. następującym zagadnieniom:

 • ekonomiczna teoria innowacji, w tym determinanty, źródła, bariery i znaczenie innowacji i innowacyjności w ujęciu różnych szkół myśli ekonomicznej,
 • polityka innowacyjna, strukturalna i przemysłowa na poziomie regionalnym, krajowym i międzynarodowym, w tym
 • innowacyjność w Unii Europejskiej: cele, metody, narzędzia, skuteczność i efektywność,
 • innowacyjność przedsiębiorstw: start-upy, działalność B+R, finansowanie działalności innowacyjnej, ekonomiczne aspekty ochrony praw własności intelektualnej,
 • innowacyjność jednostek samorządu terytorialnego i jej znaczenie dla rozwoju społeczno-ekonomicznego, regionalne strategie innowacyjności,
 • innowacyjność na rynkach finansowych, fin-techy,
 • gospodarka oparta na wiedzy oraz rola edukacji i transferu wiedzy we wspieraniu innowacyjności.

Streszczenia artykułów po uzyskaniu pozytywnej recenzji zostaną opublikowane w książce konferencyjnej (book of abstracts). Autorzy są także zaproszeni do skorzystania z możliwości publikacji w renomowanych czasopismach:

 • Central European Economic Journal,
 • Ekonomista,
 • Bank i Kredyt,
 • Mazowsze. Studia Regionalne.

Zachęcamy do zapoznania się z broszurą konferencyjną oraz do rejestracji uczestnictwa za pośrednictwem strony innovation.wne.uw.edu.pl lub mailowo: innovation@wne.uw.edu.pl.

Na propozycje referatów organizatorzy czekać będą do 26 sierpnia br.

fot. materiały organizatora

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

nauka języka obcego

Sposoby na skuteczną naukę języka obcego

Nauka
piątek, 19 kwietnia 2024, 10:25
Wielkimi krokami zbliżają się matura oraz sesja, podczas której uczniowie i studenci mierzą się ze zdaniem egzaminów m.in. z języka obcego. Panikujesz, że nie zdasz? Spokojnie!
25-lecie UWM Fot: Materiały organizatora/UWM

Jubileusz UWM: czekamy z niecierpliwością na 25-lecie istnienia

Nauka
wtorek, 02 kwietnia 2024, 16:39
W 2024 roku Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie obchodzi 25-lecie istnienia. Od początku roku akademickiego uczelnia celebruje zapowiedź jubileuszu, największe atrakcje zaplanowano jednak na początek czerwca.

Zobacz również