Newsello.pl

MASPEX zamierza kupić spółkę SEQUOIA – będzie to 19 przejęcie wadowickiej spółki

Maspex - właściciel m.in. takich marek, jak Tymbark, Kubuś, Łowicz, Krakus, Kotlin i Lubella - złożył wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o zgodę na zawarcie transakcji zakupu pozostałych udziałów w farmaceutycznej spółce SEQUOIA.
Maspex
Maspex

Po finalizacji transakcji do Maspeksu będzie należało 100% udziałów tej firmy. Będzie to 19 przejęcie Maspeksu w tym 9 na rynku polskim. Wadowicka spółka na rynku suplementów diety obecna jest od 14 lat z marką Plusssz – liderem na rynku preparatów witaminowych w Polsce. Sequoia specjalizuje się w sprzedaży produktów farmaceutycznych dla najbardziej wrażliwych grup konsumentów - niemowląt i dzieci oraz dla kobiet w ciąży. Najpopularniejszymi markami są OMEGAMED, SAMBUCOL, ENTITIS i ACTIFEROL. Rynek  farmaceutyczny jest perspektywiczny i w następnych latach powinien nadal się rozwijać. Prognozowany wzrost tego segmentu w najbliższych latach to około 4% rocznie.

Maspex - właściciel m.in. takich marek, jak Tymbark, Kubuś, Łowicz, Krakus, Kotlin i Lubella - złożył wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o zgodę na zawarcie transakcji zakupu pozostałych udziałów w farmaceutycznej spółce SEQUOIA. Po finalizacji transakcji do Maspeksu będzie należało 100% udziałów tej firmy (w 2015 roku Maspex zakupił 44% udziałów).  

SEQUOIA ze swoimi produktami jest obecna w segmentach: suplementów diety, żywności specjalnego przeznaczenia medycznego oraz leków OTC. Spółka specjalizuje się w sprzedaży produktów farmaceutycznych dla najbardziej wrażliwych grup konsumentów - niemowląt i dzieci oraz dla kobiet w ciąży.  Jej oferta obejmuje szerokie portfolio produktów, m.in. w następujących kategoriach: infekcje i grypa, gorączka, ból, niedobór Omega-3, ochrona w antybiotykoterapii, leczenie ran, ochrona przewodu pokarmowego, alergia, odporność, niedokrwistość, profilaktyka krzywicy. Najpopularniejszymi markami są OMEGAMED, SAMBUCOL, ENTITIS i ACTIFEROL.

Krzysztof Pawiński, prezes Maspex: Po finalizacji transakcji Sequoia stanie się częścią Grupy i będzie mogła w pełni korzystać z naszych zasobów. Wspólne działanie, a co za tym idzie wykorzystanie synergii w obszarach takich, jak sprzedaż, marketing itd. z pewnością wpłynie na poprawę wyników i umocni pozycję spółki Sequoia na rynku. Segment suplementów diety to segment perspektywiczny, duża przestrzeń dla innowacyjnych pomysłów, a większość funkcji przez te produkty oferowanych, w przyszłości będzie musiała zawierać również żywność.

Rynek  farmaceutyczny jest perspektywiczny i w następnych latach powinien nadal się rozwijać. Prognozowany wzrost tego segmentu w najbliższych latach to około 4% rocznie. W Polsce  wskaźnik wydatków na lekarstwa per capita wynosi ok. 114 Euro, podczas, gdy średnia w Europie waha się w granicach około 220 Euro na osobę.

Będzie to 19 przejęcie Maspeksu w tym 9 na rynku polskim. Największe zrealizowane w Polsce to zakup firmy Tymbark (1999 rok) oraz spółki Lubella (2003 rok), a w 2015 roku wybranych aktywów firmy Agros Nova z takim markami, jak Włocławek, Fruktus, Tarczyn, DrWitt. Maspex na rynku suplementów diety obecny jest od 14 lat. W ofercie firmy Polski Lek należącej do Grupy znajduje się m.in. marka Plusssz – lider na rynku preparatów witaminowych w Polsce oraz marka Prenalen obejmująca preparaty skierowane do kobiet w ciąży.   

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Wyjątkowe dni otwarte w OpsTalent! [fot. materiały prasowe]

Wyjątkowe dni otwarte w OpsTalent!

Inne
wtorek, 22 maja 2018, 15:35
Dowiedzcie się więcej o evencie, dzięki któremu zobaczycie jak wygląda praca w nowoczesnym miejscu, pełnym ambicji i pozytywnej energii! Czekają na was liczne atrakcje i konkursy z nagrodami. Zapraszamy!

Zobacz również