Newsello.pl

Polacy mają gen przedsiębiorczości!

A teraz mają też narzędzie online „Testuj Pomysł”, które może pomóc im w zrobieniu pierwszego kroku do własnej firmy!
Polacy mają gen przedsiębiorczości!
Polacy mają gen przedsiębiorczości!

Wyniki testu wśród internautów pokazały, że 88% Polaków ma w sobie gen przedsiębiorczości. Jeżeli zatem od dawna myślisz o założeniu swojej firmy, masz rozpisany w głowie biznes plan, ale brakuje Ci pewności, czy twój pomysł kupią przyszli klienci, wypróbuj bezpłatne narzędzie online "Testuj Pomysł" od ING Banku Śląskiego.

Polacy mają gen przedsiębiorczości
ING zaprosiło do wypełniania testu na gen przedsiębiorczości Polskich internautów. Z prawie 9 tysięcy wypełnionych ankiet wniosek jest jednoznaczny: Polacy są przedsiębiorczym narodem. Chociaż nie każdy podejmuje decyzję, aby założyć własną firmę, prawie połowa z nas jest o krok od własnego biznesu, a 40% ma cechy urodzonego przedsiębiorcy.

Wyniki testu wskazujące, że Polacy są przedsiębiorczym narodem, nie powinny zaskakiwać, jeśli weźmiemy pod uwagę naszą przeszłość i uwarunkowania społeczne i polityczne – mówi Marta Marcjanik z zespołu Agencji badawczej IZMAŁKOWA, który to zespół przygotował Test na gen przedsiębiorczości dla ING Banku Śląskiego. Aktualna sytuacja społeczna nie pozwala nam w pełni wykorzystać tego potencjału – zmienne warunki polityczne w Polsce i na świecie, ale też kryzys poczucia bezpieczeństwa, sprawiają, że bariery i lęki przed „nowym” odczuwa się silniej. Szczególnie ważne staje się w tej chwili tworzenie środowiska atrakcyjnego dla potencjalnych przedsiębiorców. Bo skłonność do działania i założenia w końcu swojego biznesu to z jednej strony brak barier, ale z drugiej motywacje, ułatwienia i sprzyjające rozwiązania.

Testuj Pomysł na firmę narzędzie online za darmo!
Jednym z rozwiązań, które mają sprzyjać rozwojowi przedsiębiorczości jest narzędzie online „Testuj Pomysł”. Duże firmy zanim podejmą decyzję o inwestowaniu w nowy pomysł pytają o niego przyszłych klientów. Minimalizują w ten sposób skutki błędnych inwestycji. To samo powinien zrobić właściciel małej firmy. Może zapytać znajomych, rodzinę albo zrobić test na reprezentatywnej próbie Polaków na testujpomysł.pl - mówi Barbara Pasterczyk, Dyrektor Banku odpowiedzialna za marketing i komunikację w ING Banku Śląskim.

Testuj pomysł jest badaniem, na wybranej próbie 120 respondentów, którą można dobrać pod względem płci, wieku, a nawet regionu.

Jak działa Testuj Pomysł w trzech krokach:

  1. Zarejestruj się. Wejdź na stronę "Testuj Pomysł" i wypełnij formularz rejestracyjny;
  2. Przygotuj test. Opisz swój biznes, przygotuj do pięciu pytań;
  3. Sprawdź wyniki. Kiedy osoby badane udzielą odpowiedzi, znajdziesz wyniki w zakładce Mój Test.

Więcej informacji na stronie internetowej ING Banku Śląskiego, w zakładce „Testuj Pomysł”.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Jak urządzić biuro w domu? Poradnik dla freelancera! [fot. materiały prasowe / Häfele]

Jak urządzić biuro w domu? Poradnik dla freelancera!

Inne
poniedziałek, 27 sierpnia 2018, 10:02
Praca z domu to nie lada wyzwanie, do którego potrzebna jest spora doza dyscypliny. Niezbędne będzie odnalezienie specjalnej przestrzeni do pracy, która umożliwi nam sprawne spełnianie swoich obowiązków.

Zobacz również