Newsello.pl

Ruszyła rekrutacja do Międzynarodowego Programu Praktyk ABB

Praktyki ABB to szansa dla absolwentów kierunków informatycznych na odbycie dwuletniego płatnego stażu w międzynarodowych strukturach firmy.
Międzynarodowy Program Praktyk ABB
Międzynarodowy Program Praktyk ABB

Global Trainee Program for Information Systems to wieloetapowy staż, umożliwiający zdobycie doświadczenia w międzynarodowym środowisku ABB. To kombinacja formalnej nauki w miejscu pracy, realizacji konkretnych zadań oraz wsparcia mentora.

Od samego początku uczestnicy programu traktowani są jak członkowie zespołu i angażowani do konkretnych projektów realizowanych przez firmę. Zakres obowiązków jest bardzo szeroki od usług z obszaru IT, poprzez zarządzanie projektami do bezpośredniej współpracy z kontrahentami i klientami.

Uczestnik Międzynarodowego Programu Praktyk będzie wdrożony i włączony w realizację projektów, często wymagających i stanowiących duże wyzwanie - mówi Agnieszka Michalska, specjalista ds. personalnych w ABB, koordynująca rekrutację do bieżącej edycji programu. Będzie pracował z ekspertami przy projektach o zasięgu globalnym. To doskonała droga do zdobycia doświadczenia zawodowego.

Jakie są etapy programu?
Pierwsze sześć miesięcy stażu to czas na poznanie specyfiki firmy. Ten okres wybrany uczestnik spędzi w krakowskim Centrum Systemów Informatycznych ABB, gdzie prowadzone są jedne z najbardziej innowacyjnych projektów informatycznych realizowanych w kraju i za granicą. Kolejne pół roku to zdobywanie doświadczenia i wiedzy strategicznej w siedzibie głównej ABB w Zurychu. A następne sześć do dwunastu miesięcy – praca operacyjna w jednym z oddziałów firmy na świecie. Po ukończeniu programu uczestnik otrzyma propozycję stałej współpracy w strukturach ABB.

- Udział w Global Trainee Program okazał się dla mnie niesamowitą przygodą i świetną decyzją zawodową – mówi Karol Głogowiecki, jeden z uczestników programu. - Przez pierwsze pół roku pracowałem w Krakowie, gdzie zdobywałem doświadczenie w zarządzaniu projektami i wiedzę na temat firmy. Następnie w Szwajcarii, przy jednym z największych globalnych projektów, gdzie mogłem zobaczyć, jak firma funkcjonuje na szczeblu centralnym i poznać 19 pozostałych uczestników programu z całego świata. Obecnie, w ramach trzeciego etapu, jestem kierownikiem projektu w Atlancie, w jednostce zajmującej się rozwijaniem oprogramowania przemysłowego – opowiada Karol. Ten program to idealna propozycja dla osób, które interesują się nowoczesnymi technologiami, nie boją się wyzwań i chcą dynamicznie się rozwijać. Pozwala na zdobycie międzynarodowego doświadczenia, a także poznanie innych kultur i ciekawych ludzi - podsumowuje Karol Głogowiecki.

Kto może wziąć udział w programie?
ABB zaprasza do udziału w programie absolwentów kierunków informatycznych, którzy mogą pochwalić się dobrymi wynikami w nauce. Płynnie posługują się językiem angielskim i są nastawieni na pracę i rozwój w międzynarodowym środowisku. Warunkiem przystąpienia do programu jest także nie dłuższe niż 1,5 roczne doświadczenie zawodowe.

- W ramach programu, wybrana zostanie jedna osoba, która weźmie udział w międzynarodowym stażu – mówi Agnieszka Michalska. - Poszukujemy osoby, która ma zacięcie do bycia liderem, bardzo dobre umiejętności komunikacyjne i potrafi zarządzać projektami. A także, co równie istotne, jest elastyczna i otwarta na wyzwania, nowe idee i zmiany.

Jak aplikować?
Każdy, kto chciałby wziąć udział w Global Trainee Program for Information Systems proszony jest o przesłanie zgłoszenia za pośrednictwem strony internetowej http://bit.ly/ABB_GTP

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również

Dachser kształci młodych logistyków
Praktyki i staże
poniedziałek, 09 października 2017, 14:08

Dachser kształci młodych logistyków

Dachser, jeden z wiodących operatorów logistycznych, rozwija autorski program stażowy...