Newsello.pl

“Laboratorium Kariery” – staż w Polpharma Biologics – rusza III edycja!

Młody specjalista musi stale doskonalić swoje umiejętności i korzystać z każdej okazji, na zdobycie niezwykle cennego doświadczenia. Dobrze rozumie to Polpharma Biologics, która prezentuje już III edycje swojego programu stażowego.
“Laboratorium Kariery” – staż w Polpharma Biologics – rusza III edycja!
“Laboratorium Kariery” – staż w Polpharma Biologics – rusza III edycja!

Laboratorium Kariery drogą do sukcesu!

Po wejściu Polski do UE tysiące najzdolniejszych absolwentów biotechnologii opuściło nasz kraj w poszukiwaniu możliwości rozwoju zawodowego. Dziś widzimy, że trend ten ulega odwróceniu. Dzięki działaniom rodzimych pionierów biotechnologicznych, takich jak Polpharma, ambitni młodzi ludzie mogą zdobywać doświadczenie w obszarze wysokich technologii bez przekraczania granic. Początkiem drogi zawodowej może być dla nich udział w III edycji programu stażowego Laboratorium Kariery w Polpharma Biologics.

Program Laboratorium Kariery oferuje możliwość odbycia rocznego, płatnego stażu w jednym z działów w Polpharma Biologics – oddziału biotechnologicznego Grupy Polpharma, zlokalizowanego w Gdańsku. W tym roku po raz pierwszy program skierowany jest do dwóch grup kandydatów, zróżnicowanych pod kątem wykształcenia i wiedzy branżowej:

  • Laboratorium Kariery – sekcja dla zainteresowanych rozwojem w branży biotechnologicznej absolwentów techników, szkół zawodowych i liceów
  • Laboratorium Kariery Plus – dla absolwentów i studentów ostatnich lat kierunków: biotechnologia, biologia, chemia oraz nauki pokrewne, znających bardzo dobrze język angielski

Rekrutacja ruszyła 26 stycznia 2018 r. i potrwa do 22 lutego 2018. W ciągu tych 4 tygodni dokonana zostanie selekcja aplikacji, w wyniku której wybrane osoby zaproszone zostaną do wypełnienia testów umiejętności oraz predyspozycji zawodowych. Kolejnym zadaniem dla najwyżej ocenionych w testach kandydatów będzie przygotowanie case study na zadany temat, a ostatnim etapem procesu będzie osobista rozmowa rekrutacyjna w Polpharma Biologics w Gdańsku. Staż rozpocznie się w kwietniu 2018 roku.

Chcemy zachęcić Polaków, którzy po studiach zdecydowali się wyjechać za granicę, do powrotu do kraju, ale zapraszamy również do rozpoczęcia kariery w Polpharma Biologics studentów i absolwentów rodzimych uczelni oraz techników i liceów. Wdrożenie projektów takich jak Laboratorium Kariery to szansa, by najzdolniejszych młodych biotechnologów zatrzymać w Polsce – stwierdziła Adriana Kiędzierska-Mencfeld, Dyrektor Oddziału Biotechnologii Polpharmy w Gdańsku.

Wyłonieni w drodze rekrutacji stażyści będą mieli okazję pracować w najnowocześniejszym laboratorium biotechnologicznym w kraju i szkolić się pod okiem doświadczonych ekspertów, uczestnicząc  w realizacji projektów o zasięgu globalnym. Najzdolniejsi z nich otrzymają możliwość stałego zatrudnienia. Jednak już sam proces rekrutacji, poprzez jego złożoność, umożliwia wszystkim kandydatom zdobycie cennego w branży doświadczenia.

U nas stażyści nie parzą kawy. W Polpharma Biologics od samego początku są angażowani w ważne projekty rozwojowe. Zapraszamy! – zachęca Piotr Zień, Dyrektor ds. Badań i Rozwoju Technicznego Polpharma Biologics, współautor projektu i jeden z mentorów w programie.

Pracujemy w gronie pasjonatów o wielu specjalizacjach, pochodzących z różnych kultur i krajów. Polpharma Biologisc to bardzo dynamiczne środowisko pracy, ale łączy nas wszystkich jedna misja:   Poprawić jakość życia, oferując bardziej dostępne leki biologiczne najwyższej jakości – dodaje Adriana Kiędzierska-Mencfeld.

Poza comiesięcznym wynagrodzeniem oraz możliwością udziału w specjalistycznych szkoleniach,  wszyscy stażyści otrzymają także szereg benefitów – takich samych, jakie przysługują stałym pracownikom Zakładów Farmaceutycznych Polpharma. Wśród nich znajdują się m.in.: opieka medyczna, karta MultiSport, pożyczki mieszkaniowe, dofinansowanie posiłków czy dopłaty do biletów na liczne wydarzenia kulturalne i sportowe.

Liczba zgłoszeń do dwóch poprzednich edycji Laboratorium Kariery pokazuje, jak wysokie jest zainteresowanie młodych specjalistów zdobyciem szansy na rozwój kariery w obszarze biotechnologii w Polsce – w latach 2016 i 2017 do programu zgłosiło się ponad 2500 osób.

Więcej informacji na temat programu znaleźć można na stronie inernetowej Laboratorium Kariery.

Materiał wideo na temat Laboratorium Kariery:

O Polpharma Biologics

Polpharma jest największą polską firmą farmaceutyczną i liderem polskiego rynku farmaceutycznego. Aktywnie działa na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, Kaukazu i Azji Centralnej. Zatrudnia ok. 7500 osób w Polsce i na rynkach zagranicznych. Posiada 7 zakładów produkcyjnych w Polsce, Rosji oraz Kazachstanie oraz 7 ośrodków badań i rozwoju. Portfolio Grupy Polpharma obejmuje około 600 produktów, a kolejnych 250 znajduje się w fazie rozwoju. Firma rozwija się również w przełomowej dziedzinie, jaką jest biotechnologia. Stworzyła w Gdańsku jeden z najnowocześniejszych ośrodków biotechnologicznych w Europie i buduje fabrykę leków biologicznych w Duchnicach pod Warszawą. Polpharma znajduje się w czołówce najbardziej innowacyjnych firm w Polsce. Zajmuje pierwsze miejsce wśród polskich przedsiębiorstw w zakresie liczby europejskich zgłoszeń patentowych. Jest także największym inwestorem w badania i rozwój w polskim przemyśle farmaceutycznym - w roku 2016 wydała ok. 267 mln zł na ten cel w swoich polskich ośrodkach.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również

Dachser kształci młodych logistyków
Praktyki i staże
poniedziałek, 09 października 2017, 14:08

Dachser kształci młodych logistyków

Dachser, jeden z wiodących operatorów logistycznych, rozwija autorski program stażowy...
Staż w IT drogą do sukcesu
Praktyki i staże
piątek, 15 kwietnia 2016, 11:26

Staż w IT drogą do sukcesu

Wszystkie drogi prowadzą do IT? W ciągu najbliższych lat prawdopodobnie...