Newsello.pl

UMEDomino – łódzka konferencja naukowa z zakresu medycyny

Nie przegap wyjątkowej serii wykładów i warsztatów, dzięki którym poznasz zagadnienia nowoczesnej medycyny i tego, jak ich łączenie wpływa pozytywnie na jakość leczenia.
UMEDomino – medyczna konferencja naukowa w Łodzi [fot. materiały prasowe]
UMEDomino – medyczna konferencja naukowa w Łodzi [fot. materiały prasowe]

Ogólnopolska Konferencja „UMEDomino” stanowi inicjatywę zawiązaną przez przewodniczących 3 Studenckich Kół Naukowych, które są zwarte w ramach Studenckiego Towarzystwa Naukowego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi: Medycyny Molekularnej MEDSELF przy Zakładzie Chemii i Biochemii Klinicznej, Klinice Psychiatrii Dorosłych oraz Katedrze i Klinice Kardiologii. Konferencja jest skierowana do studentów, licealistów, młodych lekarzy oraz wszystkich pozostałych zainteresowanych tematyką zdrowia.

Główne założenia

Celem Konferencji jest pokazanie jak łączenie na pozór niezwiązanych ze sobą działów medycyny pozwala na indywidualne podejście do pacjenta i poszerza możliwości jego terapii. Istotnym aspektem jest ukazanie jak wygląda proces diagnostyczny oraz przedstawienie ciekawych prac naukowych, nad którymi pracują polscy specjaliści. Dodatkowym celem jest zainteresowanie studentów i licealistów tematyką badań prowadzonych w ramach działalności Studenckich Kół Naukowych oraz szczególne zwrócenie uwagi na dialog międzydyscyplinarny w rozwoju naukowym.

Jak osiągnąć ten cel

Zaproszeni uczestnicy poprzez udział w zorganizowanych wykładach pogłębią swoją wiedzę merytoryczną oraz rozwiną zainteresowania związane z tematyką zdrowia i medycyny. W drugim dniu Konferencji, w czasie planowanych warsztatów, uczestnicy będą mogli poznać praktyczny aspekt omawianych zagadnień.

Forma konferencji

Pierwszego dnia Konferencji planowana jest Sesja Wykładowa, w ramach której znakomici naukowcy, profesorowie oraz specjaliści w swoich dziedzinach przedstawią tematy swoich badań, ze szczególnym podkreśleniem interdyscyplinarności, która charakteryzuje się współczesna medycyna.

Drugiego dnia Konferencji odbędą się warsztaty kardiologiczne i psychiatryczne oraz warsztaty dotyczące metod medycyny molekularnej, które odbędą się w przystosowanym do tego laboratorium pod opieką doświadczonych studentów pracujących w ramach SKN Medycyny Molekularnej MEDSELF.

Szczegóły wydarzenia

Miejsce konferencji: Centrum Kliniczno-Dydaktyczne Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

Terminarz konferencji: Konferencja odbędzie się w dniach 11- 12 maja 2018 roku

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również