Newsello.pl

Vivus i Trio Legal ruszyły z darmową pomocą prawną dla fintechów

„Fintech Start – zapytaj prawnika” to projekt skierowany do młodych przedsiębiorców działających w branży fintech.
Vivus i Trio Legal ruszyły z darmową pomocą prawną dla fintechów
Vivus i Trio Legal ruszyły z darmową pomocą prawną dla fintechów

Wspólne przedsięwzięcie Vivus Finance oraz kancelarii prawnej TRIO Legal Snażyk Granicki ma zapewnić startupom darmowe wsparcie prawne, w najbardziej nurtujących je obszarach. Pierwsza edycja projektu potrwa do końca sierpnia 2017 roku.

Ideą pomysłodawców projektu jest zagwarantowanie młodym przedsiębiorcom dostępu do bezpłatnych oraz profesjonalnych konsultacji prawnych, które wspomogą ich firmy na najtrudniejszym, początkowym etapie rozwoju. Podczas 30-minutowych sesji roboczych, eksperci kancelarii TRIO Legal Snażyk Granicki odpowiadać będą na pytania uczestników zgłoszonych do programu. Konsultacje prowadzone będą osobiście lub przez Internet, za pośrednictwem komunikatorów typu Skype, co zapewni akcji ogólnokrajowy zasięg.  

Projekt jest propozycją skierowaną przez Vivus Finance w stronę młodych, ambitnych i kreatywnych przedsiębiorców, którzy odważyli się podążać swoją własną ścieżką biznesową. Według Loukasa Notopoulosa, prezesa Vivus Finance branża fintech jest bardzo wrażliwa na kwestie prawne. - Początek działalności w każdym start-up’ie to pewne koszty i niepewne zyski. Ciężko jest więc o dobrej jakości wsparcie prawne. To spore ryzyko, przez które sami przechodziliśmy. Dlatego teraz chcemy pomóc młodym spółkom. Przed polskim fintechem stoi wielki potencjał rozwoju. Aby go wykorzystać potrzebujemy pomysłów przemyślanych pod każdym względem od samego początku. W tym pomoże Fintech Start.

Warunkiem formalnym skorzystania z pomocy prawnej jest wypełnienie formularza, znajdującego się na stronie Fintech Start oraz zaakceptowanie umowy o zachowaniu poufności. Do udziału w programie organizatorzy zachęcają zarówno osoby pragnące rozpocząć działalność gospodarczą, będące w trakcie zakładania spółki, jak również negocjujące finansowanie z funduszem inwestycyjnym lub komercjalizujące technologię. Młodzi przedsiębiorcy otrzymają wsparcie prawne w takich dziedzinach, jak: własność intelektualna, świadczenie usług przez Internet, prawo handlowe/prawo spółek, umowy inwestycyjne, czy umowy o zachowaniu poufności, oraz ustawy bezpośrednio opisujące obszary zainteresowań rynku fintech. Dodatkowo dowiedzą się, jakie są najkorzystniejsze formy prowadzenia działalności gospodarczej, a także otrzymają wsparcie w zakresie prawa pracy.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Jak urządzić biuro w domu? Poradnik dla freelancera! [fot. materiały prasowe / Häfele]

Jak urządzić biuro w domu? Poradnik dla freelancera!

Inne
poniedziałek, 27 sierpnia 2018, 10:02
Praca z domu to nie lada wyzwanie, do którego potrzebna jest spora doza dyscypliny. Niezbędne będzie odnalezienie specjalnej przestrzeni do pracy, która umożliwi nam sprawne spełnianie swoich obowiązków.
Dlaczego warto zwracać uwagę na posiadane przez daną firmę certyfikaty? [fot. Pixabay]

Dlaczego warto zwracać uwagę na posiadane przez daną firmę certyfikaty?

Inne
piątek, 03 sierpnia 2018, 12:40
Ocena jakości usług oferowanych przez wspólników to jeden z najważniejszych kroków przy ich wyborze. Dziś przyjrzymy się , co mogą oznaczać posiadane przez firmę certyfikaty, na przykładzie tych przyznawanych specjalistom zajmującymi się wdrożeniami SAP,

Zobacz również