Newsello.pl

"Czy istnieje życie po studiach?" – Czas się przekonać!

W trakcie studiów, młodych ludzi może najść wiele wątpliwości, odnośnie ich przyszłości. Co z pracą? Co za Pasjami? Na szczęście, Z odsieczą przychodzi Uniwersytet Łódzki z wydarzeniem pełnym wykładów i warsztatów, dzięki którym odnajdziesz swoją drogę!
"Czy istnieje życie po studiach?" – Czas się przekonać! [fot. materiały prasowe]
"Czy istnieje życie po studiach?" – Czas się przekonać! [fot. materiały prasowe]

W imieniu Akademickiego Biura Karier UŁ, jak i studenckiej grupy jego jedenastu Ambasadorów, mamy przyjemność zaprosić na prekursorski event pod nazwą „Czy istnieje życie po studiach?”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 23-25 kwietnia 2018 roku w starym gmachu Biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Jana Matejki 32/38.

O wydarzeniu

Event skierowany jest przede wszystkim do studentów, którzy szukają pomysłu na podjęcie przyszłej aktywności zawodowej. Podczas wydarzenia spróbujemy wspólnymi siłami odpowiedzieć na pytanie czy faktycznie istnieje życie po studiach, ale i rozjaśnić wizję zarówno współczesnego, jak i przyszłego rynku pracy. Wydarzenie ma więc pomóc studentom w poszerzeniu niezbędnej w tym obszarze wiedzy, ale też w zdobyciu informacji dotyczących ich samych – posiadanych kompetencji czy predyspozycji zawodowych.

Co na Was czeka?

Wydarzenie trwać będzie aż 3 dni, a każdy z nich, pełny będzie warsztatów, wykładów ze specjalistami oraz innych atrakcji. Dzień pierwszy, skupi się na tym co "TU i TERAZ", czyli codziennych rozterkach typowego studenta. Podczas niego odbędą się wykłady z tematyki: budowania własnej marki, wystąpień publicznych oraz obecnej sytuacji na rynku pracy. Przewidziana została również strefa relaksu, gdzie popijając drinki z palemką, dowiesz się więcej o zaletach programu Erasmus.

Drugi dzień imprezy przebiegać będzie pod hasłem "JUTRO". Na uczestników czekać będą szybkie randki, czyli absolwenci UŁ, którzy opowiedzą o swoich życiowych losach po opuszczeniu murów uniwersytetu. Podczas tego dnia, odbędą się także dwa, poprowadzone przez specjalistów warsztaty: „Jak osiągnąć work-life-study balance?” oraz „Zwalcz stres i obudź w sobie energię do działania!”. Podsumowaniem drugiego dnia, będą różnorodne aktywności grupowe, wykorzystujące gry planszowe i kreatywne.

Ostatni dzień wydarzenia, przeniesie uczestników do dalekiej "PRZYSZŁOŚCI". Biorąc udział w wykładzie „Analityk – najseksowniejszy zawód świata” i panelu dyskusyjnym „Jak technologia zmienia nasze życie?”, studenci wraz z zaproszonymi praktykami biznesu sięgną wzrokiem do przyszłości zdominowanej przez innowacje. Tego dnia odbędzie sie również oficjalne zakończenie imprezy, której zwieńczeniem będzie nagrodzenie zwycięzców w konkursie „Twoje innowacyjne CV”.

Jak wziąć udział?

Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów UŁ – gwarantujemy, że nie będziecie się nudzić! Czeka na Was dawka niezbędnej wiedzy, a także sporo pozytywnej energii. Więcej na temat wydarzenia na stronie: biurokarier.uni.lodz.pl/czy-istnieje-zycie-po-studiach/ oraz na Facebook’u pod hasłem: Czy istnieje życie po studiach?

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Jak urządzić biuro w domu? Poradnik dla freelancera! [fot. materiały prasowe / Häfele]

Jak urządzić biuro w domu? Poradnik dla freelancera!

Inne
poniedziałek, 27 sierpnia 2018, 10:02
Praca z domu to nie lada wyzwanie, do którego potrzebna jest spora doza dyscypliny. Niezbędne będzie odnalezienie specjalnej przestrzeni do pracy, która umożliwi nam sprawne spełnianie swoich obowiązków.

Zobacz również