Na te pytania pomagamy odpowiedzieć 24 młodym liderom/kom i aktywistom/kom z USA i Europy, którzy od końca maja w Warszawie poznają lokalne społeczne i historyczne konteksty. Wspólnie podczas międzynarodowej Akademii Praw Człowieka Humanity in Action Polska nasi uczestnicy/czki, m.in. Asia z Warszawy, Aleksander z Poznania i Levke z Niemiec, Daria z Ukrainy, Carlos z Hondurasu, Angie i Andy z USA, poszukują sposobów jak pomysłowo i skutecznie przeciwdziałać różnym formom dyskryminacji i mowie nienawiści. Efektem ich pobytu w Warszawie będą internetowe kampanie społeczne. Każdy będzie mógł przyłączyć się do tych działań. Już 21 czerwca o godzinie 17.30 w Austriackim Forum Kultury będzie można zobaczyć pierwsze rezultaty ich twórczych eksperymentów podczas publicznej prezentacji, na którą serdecznie zapraszamy.
Inicjatywa pt. „Inkubator idei” rozpoczęła się w Warszawie 28 maja i potrwa do 22 czerwca. Jest to już XI edycja corocznej międzynarodowej Akademii Praw Człowieka i Aktywności Obywatelskiej, którą organizuje Fundacja Humanity in Action Polska. Bierze w niej udział 24 młodych liderów/ek i aktywistów/ek pochodzących z różnych krajów, którzy studiują w Polsce, na Ukrainie, w Niemczech i USA. Tegoroczna edycja została zadedykowana Ryszardowi Kapuścińskiemu, znanemu na całym świecie reportażyście. W swoich książkach Ryszard Kapuściński niejednokrotnie poruszał temat mniejszości oraz przezwyciężania podziałów pomiędzy ludźmi z różnych kręgów kulturowych, społecznych i etnicznych poprzez dialog.
Przewodnim tematem „Inkubatora idei” jest wielokulturowość i związane z tym zjawiskiem wyzwania, w szczególności mowa nienawiści wobec różnych grup mniejszościowych, a także kwestie związane z kryzysem uchodźczym w Europie. Uczestnicy i uczestniczki pogłębiają swoją wiedzę na temat praw człowieka, społeczeństwa obywatelskiego, demokracji, jak również uczą się przez działanie, rozwijając dzięki temu szereg umiejętności pomocnych w aktywizmie społecznym. W tym celu spotykają i dyskutują z prawie 40 liderami/kami życia społecznego i kulturalnego w Polsce: aktywistami/kami, dziennikarzami/karkami, działaczami/kami społecznymi, naukowcami/czyniami i politykami/czkami, a także członkami/kiniami sieci liderów/ek Humanity in Action w Polsce. 3 oraz 4 czerwca w Muzeum Polin wzięli także udział w konferencji „Świat pod Lupą” organizowanej przez Europejską Radę Spraw Zagranicznych (ECFR) i Fundację im. Heinricha Boella w partnerstwie z Fundacją Humanity in Action Polska.
Wezmą również udział w treningu z metody community organizing, które poprowadzi Tara Dickman - specjalistka w tej dziedzinie z Francji, oraz w szkoleniu o kampaniach społecznych Marka Dorobisza - jednego z creative directorów pracujących dla znanych marek medialnych. W trakcie programu grupa będzie współpracować z Forum Dialogu, Fundacją dla Wolności, Fundacją Ocalenie i Stowarzyszeniem Mierz Wysoko wykonując pracę wolontariacką na rzecz społeczności, dla których pracują te organizacje. Program został objęty honorowym patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich, a partnerem instytucjonalnym jest Muzeum Polin i Menora InfoPunkt. Patronami medialnymi Inkubatora idei są portale KampanieSpoleczne.pl, a także DlaStudenta.pl
Obecnie Humanity in Action Polska wraz z międzynarodowym zespołem eksperckim w specjalizującym się w aktywizmie w Internecie inspiruje tych młodych ludzi do poszukiwania pomysłów/dobrych praktyk, jak inni skutecznie zwalczają uprzedzenia oraz dyskryminację, jak chronić wielokulturowość i w końcu jak te doświadczenia zastosować sensownie w Polsce. Na podstawie tego szkolenia aktywiści opracowują i przeprowadzą mini-kampanie społeczne w mediach społecznościowych z użyciem innowacyjnych narzędzi adresując swoje działania do młodych z całej Polski.
Projekt jest realizowany dzięki finansowemu wsparciu Fundacji „Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość” (EVZ).
Więcej informacji nt. projektu oraz działań Humanity in Action Polska znajduje się na:
www.hiapoland2016.blogspot.com (blog współtworzony przez uczestników Inkubatora Idei)
www.humanityinaction.org
www.facebook.com/HIAPolska
Twitter: www.twitter.com/hiapl
Jak przygotować się do projektowania logo?
Wzmocnienie wizerunku własnej firmy to bardzo ważny aspekt, który wpływa na powodzenie biznesu.