Newsello.pl

Luxoft płaci nawet 15 tysięcy zł za polecenie do pracy. Zgłosić kandydata może każdy

Jedna z najszybciej rozwijających się firm usług IT na świecie doskonale wie jak skutecznie przyciągnąć pracowników na konkurencyjnym rynku. Mowa o Luxoft i opracowanym przez nich systemie poleceń pracowniczych.
Luxoft płaci nawet 15 tysięcy zł za polecenie do pracy.  Zgłosić kandydata może każdy
Luxoft płaci nawet 15 tysięcy zł za polecenie do pracy. Zgłosić kandydata może każdy

Notowany na nowojorskiej giełdzie Luxoft, posiada jeden z najciekawszych systemów poleceń pracowniczych w branży. Benefity czekają nie tylko na pracowników, ale i na wszystkich spoza firmy, którzy polecą znajomego informatyka. Jedyny warunek – musi być dobry w tym, co robi i przekonać do siebie rekruterów. Za skuteczne zarekomendowanie kandydata można liczyć na bardzo wysokie nagrody. 

- Poszukujemy przede wszystkim specjalistów z kilkuletnim stażem. Osoby z takim doświadczeniem są bardzo cenne na rynku – tłumaczy Katarzyna Roj, szefowa działu rekrutacji w firmie Luxoft. - Dziś, aby przyciągnąć do pracy najlepszych w IT, nie wystarczy znana marka. Ważne są możliwości, jakie daje firma, dodatkowe benefity, ale przede wszystkim przebicie w dotarciu do specjalistów. Nie ma lepszej metody na to ostatnie niż polecenie od znajomego. To tak, jakbyśmy mieli tysiące rekruterów w całej Polsce – podkreśla.

Projekt zakłada, że za skuteczne polecenie specjalisty osoba zgłaszająca otrzyma wynagrodzenie po zakończeniu jego okresu próbnego w firmie. Za polecenie na stanowisko senior java developera można dostać 8 tys. zł brutto, a managera, nawet do 10 tys. zł brutto. 

Firma przewidziała także dodatkowe bonusy związane z rekomendacją na tzw. „gorące” stanowiska. – Bywa, że nowa rola otwiera się z dnia na dzień. Potrzebujemy wtedy szybko znaleźć odpowiednią osobę – tłumaczy Katarzyna Roj. W takim przypadku, wysokość premii dla polecającego może przekroczyć wspomnianą kwotę 10 tys. I tak, za udaną rekomendację na „gorące” stanowisko seniorskie można obecnie otrzymać 12 tys. zł brutto, a za potrzebnego „na już” team leadera, nawet do 15 tys. zł brutto. 

Luxoft, jako pierwszy w branży IT, przewiduje nagrody związane ze skuteczną rekomendacją nie tylko dla pracowników, ale także dla osób niezatrudnionych w firmie. – Nie jest ważne gdzie ktoś pracuje, czy jest związany z naszą firmą czy też nie. Musi być jedynie pełnoletni i oczywiście liczą się umiejętności kandydata – przekonuje Katarzyna Roj. Aktualne oferty pracy znajdują się na stronie internetowej. Aby kogoś polecić, wystarczy wysłać maila z nazwą stanowiska oraz CV znajomego na adres elektroniczny.

Luxoft zatrudnia obecnie ok. 12,8 tys. pracowników, w 42 biurach na całym świecie. W naszym kraju, w czterech lokalizacjach firmy - w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu i Trójmieście, w sumie pracuje ponad 2 tys. specjalistów. Realizują zadania głównie dla bankowości inwestycyjnej, ale także w coraz to nowych obszarach takich jak komunikacja i rozrywka, biotechnologia oraz motoryzacja. Aż 84% z dostępnych aktualnie stanowisk związanych jest z nowymi projektami. Wszystkie cztery centra negocjują obecnie umowy z nowymi klientami. Stąd niemałe zapotrzebowanie na wykwalifikowanych i doświadczonych programistów. 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

McDonald’s z nagrodami za działania na rynku pracy [fot. MJCC / McDonald’s]

McDonald’s z nagrodami za działania na rynku pracy

Praca
czwartek, 21 czerwca 2018, 09:17
Nowoczesne formy rekrutacji i dbanie o odpowiednie samopoczucie próbujących zdobyć pracę to recepta na sukces dobrego pracodawcy! Znana sieć restauracji wprowadziła zmiany, które przyniosły jej laury w wielu konkursach.

Zobacz również