Newsello.pl

Noworoczne postanowienia zawodowe

Nowy rok, nowi my! Wiele osób planuje od nowego roku coś zmienić. .. na przykład pracę!
Noworoczne postanowienia zawodowe
Noworoczne postanowienia zawodowe

W 2018 roku Polacy planują znaleźć nową pracę. 40% ankietowanych w badaniu portalu "Praca" wybrało takie postanowienie noworoczne. Jeżeli pozytywne prognozy dotyczące rynku pracy się sprawdzą, szanse na realizację tych postanowień są bardzo duże.

Przy noworocznych postanowieniach często trudno jest wytrwać. Z drugiej strony w grudniu większość z nas ma ochotę coś postanowić. Obiecujemy sobie, że od nowego roku będzie inaczej, lepiej. Chcemy zrobić coś dla siebie. Ale czy to się udaje? Z ankiety portalu "Praca" wynika, że jedynie 20% badanych zrealizowało zeszłoroczne założenia, a blisko 30% nie zrobiło ich wcale. Na 2018 rok postanowień dotyczących życia zawodowego nie zrobi 16% badanych.

Drugie pod kątem popularności postanowienie to rozwój. 15% użytkowników "Praca" postanowiło, że w 2018 roku skorzysta z kursów i szkoleń, żeby zwiększyć swoje kompetencje. Zaledwie 6% planuje się przekwalifikować, a jedynie 2% zakłada, że awansuje.

Blisko co piąty Polak myśląc o 2018 roku chce większą uwagę poświęcić sobie – połowa z nich obiecuje sobie, że będzie się mniej denerwować w pracy, druga połowa zakłada, że nie będzie pracować po godzinach.

4% ankietowanych w ma planach większe zaangażowanie w powierzane im obowiązki. Najmniej, bo zaledwie 1% chce w przyszłym roku wnioskować o podwyżkę. Z jednej strony może to wynikać ze strachu przed rozmową z przełożonym – w zeszłym roku aż 27% ankietowanych w badaniu "Praca" zadeklarowało, że boi się zapytać o podwyżkę. Z drugiej strony sytuacja na rynku pracy pozwala przypuszczać, że być może pracownicy otrzymali podwyżki już w tym roku i nie planują kolejnych.

W tym roku rynek pracy sprzyja i motywuje do podejmowania odważnych decyzji zawodowych. Duża ilość ogłoszeń rekrutacyjnych oraz starania pracodawców mające na celu zatrzymanie pracowników, zachęcają do poszukiwania nowej pracy lub negocjowania dotychczasowych warunków zatrudnienia.

Przyszły rok pokaże czy postanowienia noworoczne mają moc. Każdy moment jest dobry na zmianę na lepsze, ale początek roku nadaje się do tego idealnie.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Jak urządzić biuro w domu? Poradnik dla freelancera! [fot. materiały prasowe / Häfele]

Jak urządzić biuro w domu? Poradnik dla freelancera!

Inne
poniedziałek, 27 sierpnia 2018, 10:02
Praca z domu to nie lada wyzwanie, do którego potrzebna jest spora doza dyscypliny. Niezbędne będzie odnalezienie specjalnej przestrzeni do pracy, która umożliwi nam sprawne spełnianie swoich obowiązków.

Zobacz również