Newsello.pl

Ruszyła rekrutacja na praktyki letnie w Nestlé

Jak co roku w marcu, firma Nestlé rozpoczęła rekrutację na praktyki letnie w swojej warszawskiej centrali oraz oddziałach w Kaliszu, Nowej Wsi Wrocławskiej, Rzeszowie, Namysłowie, Kargowej i Nałęczowie.
Ruszyła rekrutacja na praktyki letnie w Nestlé
Ruszyła rekrutacja na praktyki letnie w Nestlé

Pierwszy krok to wysłanie aplikacji poprzez stronę internetową firmy. Można to zrobić do 15 kwietnia. Ci, którzy nie są zdecydowani, jakie praktyki wybrać, mogą wziąć udział w Największych Targach Pracy i Praktyk w Polsce - Absolvent Talent Days, które już w czwartek odbędą się na stadionie PGE Narodowy w Warszawie.

Od 17 już lat, co roku przez 3 letnie miesiące Nestlé szkoli kilkudziesięciu młodych ludzi w całym kraju. Ten zorganizowany program praktyk polega na powierzeniu każdemu praktykantowi indywidualnego projektu. Realizacja takiego zadania jest na bieżąco monitorowana i modyfikowana przez opiekuna praktyk, z którym praktykant przez cały czas pozostaje w stałym kontakcie. Na koniec praktyk uczestnicy prezentują swój projekt przed członkami zarządu, managementem i dyrektorami działów. Najlepszym z nich Nestlé zaproponuje stałą pracę – w ubiegłym roku po praktykach w firmie zostało aż 40 osób!

Jakie oferty czekają na studentów i absolwentów? W centrali Nestlè w Warszawie można aplikować m.in. do działów Marketingu, Sprzedaży, Kontrolingu, Łańcucha Dostaw, Działu Żywieniowego Zakupów czy IT. W Kaliszu poszukiwani są kandydaci do Działu Produkcji, Zapewnienia Jakości, Łańcucha Dostaw, BHP oraz Serwisu Konsumenta, w Nałęczowie do Działu Produkcji oraz Działu Inżynieringu, w Rzeszowie do Nestlè Quality Assurance Center (czyli Centrum Zapewnienia Jakości Nestlé), w Kargowej do Działu Administracji i Kosztów, Działu Technicznego, Rozwoju Nowych Produktów oraz Działu Inżynierii Przemysłowej. Pełna oferta praktyk znajduje się na stronie Nestlé.

Niezdecydowani, jakie praktyki wybrać, mogą spotkać się z przedstawicielami pracodawców na Największych Targach Pracy i Praktyk w Polsce - Absolvent Talent Days, które już w czwartek 10 marca odbędą się w godz. 10.00-17.00 na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Przedstawiciele Działu Rekrutacji Nestlé odpowiedzą na wszystkie pytania związanie z praktykami i pracą w firmie, a o godz. 11.00 poprowadzą warsztat „Odkryj swój potencjał zawodowy”. Udział w targach jest bezpłatny, wystarczy pobrać bilet na stronie wydarzenia.

Wsparcie ludzi młodych we wchodzeniu na rynek pracy to jeden z globalnych priorytetów Nestlé. W ramach Inicjatywy Na Rzecz Zatrudniania Ludzi Młodych – Nestlé needs YOUth firma zadeklarowała stworzenie do końca 2016 roku w całej Europie aż 10 000 miejsc pracy dla osób do 30. roku życia oraz kolejnych 10 000 miejsc staży i praktyk. W Polsce program objął już ponad 1000 osób.

 Dzięki praktykom młodzi ludzie mogą sprawdzić, jak może wyglądać ich przyszła praca oraz porównać swoje wyobrażenie o pracy zawodowej z rzeczywistością. To również bardzo dobry moment, żeby zdobyć cenne doświadczenie i wzbogacić CV. Z roku na rok rozwijamy nasz program praktyk i co roku wprowadzany pewne zmiany w procesie rekrutacji, tak aby jeszcze skuteczniej docierać do młodych talentów. Dodatkowo w tym roku zaproponujemy kilka nowych atrakcji dla naszych praktykantów w postaci inspirujących spotkań i szkoleń powiedziała Katarzyna Grzegory, Starszy Specjalista w Dziale Rekrutacji Nestlé Polska S.A.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również

Dachser kształci młodych logistyków
Praktyki i staże
poniedziałek, 09 października 2017, 14:08

Dachser kształci młodych logistyków

Dachser, jeden z wiodących operatorów logistycznych, rozwija autorski program stażowy...