Newsello.pl

Toyota – praca w fabrykach motoryzacyjnego giganta. Rekrutacja już w maju!

Polskie fabryki Toyoty to jedne z najważniejszych ośrodków produkcyjnych marki w Europie. Nowe technologie i rozwiązania, wymagają rozwoju, w związku z czym fabryka w Jelczu-Laskowicach zamierza przyjąć ok. 500 nowych pracowników!
Toyota – praca w fabrykach motoryzacyjnego giganta. Rekrutacja już w maju! [fot. materiały prasowe: Toyota]
Toyota – praca w fabrykach motoryzacyjnego giganta. Rekrutacja już w maju! [fot. materiały prasowe: Toyota]

W ciągu najbliższych dwóch lat fabryka Toyoty w Jelczu-Laskowicach rozpocznie produkcję nowoczesnych silników benzynowych 2,0 l oraz 1,5 l stosowanych m.in. w napędach hybrydowych. W związku z dynamicznym rozwojem zakład rozpoczyna działania rekrutacyjne zmierzające do zatrudnienia około 500 nowych pracowników i podwojenia załogi.

Nowe działania, nowi pracownicy

We wrześniu 2019 roku rozpocznie się produkcja nowej generacji silników benzynowych o pojemności 2,0 l, a w kwietniu 2020 roku silników benzynowych o pojemności 1,5 l, stosowanych m.in. w napędach hybrydowych. Obie jednostki napędowe zaprojektowane są w oparciu o nową globalną architekturę Toyoty (TNGA – Toyota New Global Architecture).

Nakłady inwestycyjne projektu wyniosą 400 milionów złotych, co zwiększy dotychczasowe zaangażowanie Toyoty w inwestycje produkcyjne w Polsce do niemal 4,5 miliarda złotych.

Decyzje inwestycyjne koncernu uczyniły z Polski drugie poza Japonią centrum produkcyjne nowoczesnych napędów hybrydowych, co traktujemy jako wyraz ogromnego zaufania koncernu do naszych fabryk oraz polskiej kadry. Zastosowanie najnowszych technologii Toyoty tworzy nowe możliwości rozwoju naszej firmy i pracowników

– powiedział Dariusz Mikołajczak, Dyrektor fabryki w Jelczu-Laskowicach

W związku z nowymi projektami do 2020 roku planowane jest zatrudnienie około 500 pracowników. Rekrutacja do fabryki ruszy w maju i będzie kontynuowana w przez kolejnych kilkanaście miesięcy.

Toyota rozpoczęła w Polsce wielką inwestycję, która uczyni z polskich fabryk Toyoty europejskie centrum produkcyjne napędów hybrydowych oraz wprowadzi do naszych zakładów najnowocześniejsze technologie TNGA. Począwszy od 2020 roku kolejne modele hybrydowe Toyoty w Europie będą wyposażone w polskie serce

– podkreślił Robert Mularczyk, dyrektor PR Toyota Motor Poland.

Fabryka w Jelczu-Laskowicach wraz z zakładem w Wałbrzychu stanowią główny ośrodek produkcji silników i skrzyń biegów Toyoty w Europie.

Toyota Motor Manufacturing Poland

TMMP posiada dwa zakłady zlokalizowane na Dolnym Śląsku. Fabryka silników w Jelczu-Laskowicach produkuje 1,5-litrowe silniki benzynowe a także silniki Diesla o pojemności 1,4 l oraz 2,2 l. W zakładzie jest zatrudnionych prawie 500 pracowników. Jego zdolności produkcyjne wynoszą 180 tys. jednostek napędowych rocznie. Zakład w Wałbrzychu produkuje silniki benzynowe 1,0 l oraz manualne i półautomatyczne skrzynie biegów i zatrudnia 1500 osób. Jego możliwości produkcyjne sięgają 371 tysięcy silników oraz 720 tysięcy skrzyń biegów rocznie. Oba ośrodki zaopatrują fabryki samochodów Toyoty zlokalizowane w Czechach, Wielkiej Brytanii, Francji i Rosji oraz poza Europą: w Turcji, Republice Południowej Afryki i Japonii.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Certyfikaty w branży IT to klucz do sukcesu pracowników i pracodawców [fot. Pixabay]

Certyfikaty w branży IT to klucz do sukcesu pracowników i pracodawców

Praca
poniedziałek, 27 sierpnia 2018, 12:29
Liczba specjalistów na rynku maleje, co stanowi niemały problem dla firm, które ich zatrudniają. W dzisiejszych czasach pracownicy oprócz stabilnej posady poszukują też możliwości rozwoju. Sprawdźmy, jaka w tym wszystkim jest rola certyfikatów!
Czy praca opiekunki osób starszych w Niemczech jest bardzo męcząca? [fot. Pixabay]

Czy praca opiekunki osób starszych w Niemczech jest bardzo męcząca?

Praca
wtorek, 21 sierpnia 2018, 11:03
Praca w charakterze opiekunki osób starszych niesie ze sobą wiele korzyści, które dostarczają pozytywnych uczuć satysfakcji, jednak pojawiają się sytuacje, w których należy wykazać się siłą charakteru i odpornością na stres.

Zobacz również